در مصاحبه اختصاصی با تئاتر فستیوال :

سیما تیرانداز : در مورد جشنواره امسال هیچ چیزی نمی دانم و آن را دنبال نمی کنم .


نگاهی به برنامه اجراهای سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و حضور نداشتن بسیاری از بزرگان اهالی تئاتر در این رویداد مهم که سالانه در کشور برگزار می شود ، ما را بر آن داشت تا به سراغ این عزیزان برویم و از دلایل عدم حضورشان در این دوره از جشنواره و کیفیت برگزاری این جشنواره بپرسیم.  به این بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال با سیما تیرانداز کارگردان و بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون ، به گفتگو نشست که در ادامه می توانید آن را بخوانید :

تئاتر فستیوال

سیما تیرانداز در مورد عدم حضور در جشنواره تئاتر فجر توضیح داد : من کارگردانی هستم که با آنکه سابقه کار دارم ، با جوان ها کار می کنم و دو سال پیش نمایشی را با شاگردانم اجرا کردم که در جشنواره پذیرفته نشد . سال قبلش هم نمایش دیگری داشتم که باز هم کار من را نپذیرفتند . حتی در نمایشی هم بازی می کردم که در سالن سایه اجرا شد و نمایش پرفروشی هم بود ، ولی آن هم پذیرفته نشد . فقط می توانم بگویم ممکن است با من خصومت شخصی داشته باشند که کارهای من را نمی پذیرند ( با خنده ) چرا که در غیر این صورت دلیلی برای این اتفاق نمی بینم .

وی ادامه داد : البته از طرف مسئولان برگزاری جشنواره هم از من درخواستی برای حضور در جشنواره نشد . واقعا نمی دانم سیاست گذاری ها به چه صورت است . از نظر من جشنواره دیگر آن شور و شوق سابق را ندارد .

کارگردان نمایش “تقدیربازان” در مورد نحوه ی انتخاب آثار حاضر در جشنواره گفت : در گذشته گروه ها ، نمایشی را برای حضور در جشنواره آماده می کردند و برای آن انرژی می گذاشتند ، البته ممکن هم بود که پذیرفته نشود . اما در حال حاضر از نمایش های اجرا شده در طی سال آثار را انتخاب می کنند که شاید شکل درست تری باشد .

به نظر من جشنواره وظیفه دارد تولیدات تازه داشته باشد که متاسفانه این اتفاق نمی افتد .

او در این خصوص ادامه داد : متاسفانه برای انتخاب آثار یک طرح مدون وجود ندارد و گاها افرادی که در منصب انتخاب آثار قرار می گیرند ، سلیقه ای رفتار می کنند و ملاک شان برای انتخاب آثار مشخص نیست .

چون سیاست ها را نمی فهمم ترجیح می دهم خودم را درگیر قضیه جشنواره نکنم .

سیما تیرانداز در پایان در مورد پوستر سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر گفت : در مورد جشنواره امسال هیچ چیزی نمی دانم و آن را دنبال نمی کنم ؛ چون همیشه سعی می کنم از چیزهایی که به من ربطی ندارد یا ممکن است آزارم بدهد ، دوری کنم .

۶ نظر ثبت شده است .

 1. Taaatri گفت:

  چرا همه توهم توطئه می زنن ؟
  چرا باید با شما خصومت شخصی داشته باشن اخه ???????????????????

 2. یدالههی 1396 گفت:

  Vaghti tamame talashe jashnvare avordane karae ashghale keshvaraye dg boodw malome be maroof tarin bazigaraye Ma zang nemizanan vase jahsnvare

 3. Omid گفت:

  Khoob kari mikoni ke khabar nadari az ouza jashnvare emsal asabeton rahate

 4. محمدعلی مرادی گفت:

  من سریال تلویزیونی خانم سیماتیرانداز رو بیشتر دوست دارم خیلی خانم دوست داشتنی هستی???

 5. کسری .ک گفت:

  خانم تیرانداز عزیز متاسفانه جشنواره تئاتر فجر دیگر آن کیفیتی که از آن حرف میزنید را ندارد و بسیار بسیار این موضوع غم انگیز است
  زمانی نا ساعت ها در سرمای زمستان پشت در سالن اصلی و سالن های دیگر تئاتر شهر برای یک اجرا از کارگردانان آشنا منتظر می ماندیم ولی اینروزها کاش در اوج روزهای جشنواره است ارزو میکنم در تئاتر شهر قدن نزنید

 6. ندا.ح گفت:

  حیف
  جای افرادی مثل خانم تیرانداز خالیه
  من نمایش شمارو دیدم به شدت لذت بردم موفقباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *