طراحان لباس و گریم بخش بین الملل جشنواره تئاتر فجر هم جایزه می گیرند


طبق گفته دبیر سی و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر طراحی لباس و گریم نیز در بخش‌ بین‌الملل جشنواره مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و واحد مد و لباس معاونت هنری در اهدای جایزه طراحی لباس همکاری دارد.

تئاتر فجر

به گزارش تئاتر فستیوال ، پیش از آغاز سی و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و به درخواست طراحان لباس انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر و همچنین اعضای انجمن گریم و ماسک خانه تئاتر، جوایز طراحی لباس و گریم به جوایز جشنواره تئاتر فجر در دوره سی و سوم افزوده شد.
طبق گفته اردشیر صالح‌پور دبیر سی و سومین جشنواره تئاتر فجر، به پاس همکاری‌ها و زحمات قشر زحمتکش طراحان لباس و همچنین طراحان گریم در تئاتر ایران که اغلب فعالیت‌های شان مورد قضاوت و داوری قرار نمی‌گرفت، در دوره سی و سوم جشنواره تئاتر فجر ۲ بخش مذکور مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
واحد مد و لباس معاونت هنری وزارت ارشاد در اهدای جایزه طراحی لباس در جشنواره تئاتر فجر همکاری دارد و منیره ملکی نیز به عنوان نماینده انجمن طراحان صحنه و لباس خانه تئاتر در هیأت داوری بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره تئاتر فجر حضور پیدا کرده است.
هیأت داوری بخش بین‌الملل جشنواره سی و سوم تئاتر فجر ارزیابی طراحی گریم نمایش‌های حاضر در این بخش از جشنواره را برای اهدای جایزه در نظر گرفته شده، انجام می‌دهند.
دبیر این دوره از جشنواره معتقد است اهدای جوایز طراحی لباس و طراحی گریم در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر برای اولین بار است که در نظر گرفته شده که این امر بیانگر توجه ویژه به ارکان و ابعاد تئاتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *