طرح توسعه تالار سنگلج به کجا رسید؟


در حالیکه تماشاخانه «سنگلج» همچنان به لحاظ مدیریتی، وضعیت مبهمی دارد، طرح توسعه آن در حال پیگیری است.

 تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال، نزدیک به دو ماه است که تماشاخانه «سنگلج» مدیر ندارد، با این حال بودجه لازم برای اجرای طرح گسترش آن در شرکت توسعه فضاهای فرهنگی تصویب شده و این بودجه در سال جاری پرداخت می‌شود.

محمدمهدی خاتمی مشاور هنری شرکت توسعه فضاهای فرهنگی با تأیید تأمین اعتبار این بودجه به ایسنا گفت: «اعتبار لازم برای گسترش تماشاخانه سنگلج در سال ۹۳ در نظر گرفته شده و فکر می‌کنم این طرح امسال اجرایی شود.»

پیش از این شهرداری تهران با واگذاری ساختمان مجاور تماشاخانه «سنگلج» که در اختیار دایره حقوقی شهرداری است، موافقت کرده بود.

بر همین اساس قرار است این ساختمان به تماشاخانه سنگلج اضافه شود و هر دو بنا معماری یکدستی داشته باشند. با اجرای این طرح هم موزه‌ای برای تئاتر ایران راه‌اندازی می‌شود و هم یک سالن بلک باکس به این تالار اضافه می‌شود.

تماشاخانه «سنگلج» یکی از قدیمی‌ترین تئاترهای تهران است که در خیابان بهشت قرار دارد. این تماشاخانه به عنوان اصلی‌ترین خاستگاه تئاتر ملی ایران شناخته می‌شود که هنرمندانی همچون عباس جوانمرد، جعفر والی، علی نصیریان، محمود دولت آبادی و… در آن فعالیت کرده‌اند.

در چند ماه گذشته مدیریت این تماشاخانه به پریسا مقتدی واگذار شد اما بعد از اینکه مقتدی روز ۱۴ اردیبهشت‌ماه به عنوان مدیر جدید تئاتر شهر حکم گرفت، تماشاخانه «سنگلج» بدون مدیر مانده و هنوز جایگزین برای او در نظر گرفته نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *