علیرضا عاقل زاده سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس شد


علیرضا عاقل زاده جایگزین حفیظ الله رفیعی در انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، جواد جباری مدیر عامل بنیاد فرهنگی روایت در مراسمی که صبح امروز در محل بنیاد فرهنگی روایت برگزار شد، علیرضا عاقل زاده را به عنوان سرپرست جدید انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منصوب کرد.

در این مراسم که با حضور مدیران و کارکنان انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس همراه بود، از زحمات آقای حفیظ الله رفیعی تقدیر شد و علیرضا عاقل زاده رسما سکان هدایت انجمن را بر عهده گرفت.

در این مراسم مدیر عامل بنیاد فرهنگی روایت ضمن تشکر از تلاش ها و خدمات آقای رفیعی بر روند ادامه کارهای مفید گذشته و لزوم تسریع در پروژه های انجام نشده تاکید کرد و گفت: انتظار ما از مدیریت جدید ارائه تعریفی جامع، علمی و جذاب از تئاتر تراز و نمونه است و تدوین چشم انداز آینده تئاتر مقاومت و تبیین شاخص ها، ارائه الگوی صحیح، استفاده به جا از منابع مادی و غیر مادی، شفافیت و صراحت در تعامل با هنرمندان، زمینه سازی برای جلب حمایت سایر نهادها و سازمان های ذی ربط، ایجاد زمینه امید بخش برای تولید بیشتر آثار، کمک و همکاری نزدیک با بسیج هنرمندان در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: باید به مقوله پژوهش در تولید نمایشنامه ،اجراء ، شخصیت پردازی و درام توجه جدی بشود و جهت گیری اصلی به سمت نمایشنامه های اقتباسی باشد.

از همه مهم تر تحقق برنامه های مصوب و سالانه است که ان شاء الله با کمک، همفکری و همیاری سایر دوستان و همکاران این امر محقق شود. در ادامه رفیعی مدیر عامل سابق انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با اشاره به اینکه پس از دوران مدیریتی به فعالیت های هنری و پژوهشی خود ادامه خواهد داد گفت: خدا را شاکرم که در طول مدت مدیریت برای انجمن همچون سرباز فرهنگی نظام انجام وظیفه نمودم برای دوست و همکار دیرینه ام جناب آقای عاقل زاده و آرزوی توفیق و سربلندی دارم و از تلاش های همکارانم در انجمن کمال تشکر و امتنان را دارم.

در خاتمه نیز علیرضا عاقل زاده سرپرست جدید انجمن تئاتر بر لزوم تقویت زیر ساخت های مناسب برای رشد و اعتلای تئاتر مقاومت تاکید کرد و گفت: تمام سعی و تلاش بنده بر این است که با ارائه برنامه های مدون و جامع تئاتر مقاومت، انقلاب و دفاع مقدس کشور را به دوران طلائی آن برسانیم.

وی افزود ان شاء الله برنامه های دردست تهیه انجمن در آینده ای نه چندان دور طی نشستی با اصحاب رسانه در اختیار عموم علاقمندان به تئاتر انقلاب و دفاع مقدس قرار خواهد گرفت.

 در سوابق سرپرست جدید انجمن تئاتر آمده است: علیرضا عاقل زاده متولد ۱۳۴۳ در شیراز با مدرک کارشناسی سینما ازدانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر. وی پیش از این در سمت هایی نظیر مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و مدیر عامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و معاونت فرهنگی بنیاد روایت فتح، معاون پژوهشی سازمان بسیج هنرمندان، عضو شورای سینمایی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، تهیه کننده  تله تئاتر پشت آیینه(برگزیده ۹ جایزه از ۱۱ کاندید جشنواره فیلم دفاع مقدس در سال ۸۱  دبیری، داوری و نظارت چندین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت تهیه کننده، نویسنده، کارگردان و مجری طرح چندین فیلم انیمیشن، تئاتر و غیره … فعالیت داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *