علی سرابی کارگردان می شود


علی سرابی در اولین تجربه‌ی کارگردانی خود، نمایش «برنارد مرده است» را به صحنه می‌برد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، «برنارد مرده است» نوشته‌ی مشهود محسنیان عنوان نمایشی است که سرابی قصد دارد آن را برای اواسط آبان‌ماه در تالار استاد ناظرزاده‌ی تماشاخانه‌ی ایرانشهر اجرا کند.

این بازیگر که پیش از این تجربه‌ی کارگردانی تئاتر تلویزیونی را داشته است، متن نمایش خود را با اقتباسی آزاد از رمان «گرگ‌ها» نوشته پیر بوالو و توما نارسژک انتخاب کرده که با نگارش و بازنویسی مشهود محسنیان آماده‌ی اجرا است.

مرتضی اسماعیل کاشی و بهناز جعفری دو بازیگری هستند که حضورشان برای بازی در این نمایش قطعی شده است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است؛‌ کشورهای اشغال شده در جنگ جهانی دوم برای بالا نگه داشتن روحیه‌ی سربازهای اسیر دست به اقدامی عجیب زدند. زنان جوان، داوطلبانه برای اسرا نامه نوشته و احساسات، خاطرات و گاه عشق را به آنان هدیه می‌کردند. برنارد که با یکی از این نامه‌ها عاشق زنی جوان به نام هلن شده به همراه دوست خود ژاک از اردوگاه فرار کرده و به سوی هلن می‌آید اما در بین راه…

عوامل این نمایش عبارتند از: کارگردان: علی سرابی، نویسنده: مشهود محسنیان اقتباسی آزاد از رمان گرگ‌ها، مترجم: هدیه رامین و محمد سلطانیه، دستیار کارگردان: عباس امیری، مدیر تولید: محمد قدس، منشی صحنه: پانیذ باقری و نورپرداز: مصطفی قاهری.

گروه نمایشی «برنارد مرده است» از هفته‌ی گذشته دورخوانی خود را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *