“وقتی خروس غلط می خواندِ” علی شمس در ایرانشهر


علی شمس در گفت و گوی اختصاصی خود با خبرنگار تئاتر فستیوال از اجرای نمایش “مدیترانه” در خارج از ایران و نمایش “وقتی خروس غلط می خواند” در ایران خبر داد . او همچنین به زودی دو نمایشنامه هم روانه بازار می کند .

علی شمس در گفت و گو با خبرنگار تئاتر فستیوال درباره اثر جدید خود که با موضوع مهاجرت اجرا خواهد شد خبر داد . او در این باره گفت : براساس پیشنهاد فائو (FAO) روی نمایشی با موضوع مهاجرت کار می کنیم. نام این نمایش “مدیترانه” است و اجراهایمان از تئاتر دوکومیتی رم و از ماه اکتبر مصادف با اوایل آبان ماه شروع می شود. بعد از آن در شهرهای پسکارا ایتالیا و سپس به بوداپست مجارستان و در انتها هم در گوتنبرگ سوئد اجرا خواهیم داشت .

کارگردان این نمایش همچنین افزود : “مدیترانه” بعد از نمایش “قلعه ی حیوانات” آخرین تجربه ی بین المللی من است. برای اجرای این نمایش در ایران هنوز تصمیمی نگرفته ام چرا که طرف قرارداد و سفارش دهنده این نمایش به من در خارج از ایران هستند. اگر امکان آن فراهم شود در ایران هم اجرا خواهم کرد ولی اگر قرار باشد دوندگی کنم اصرار زیادی برای اجرا در ایران ندارم .

شمس همچنین از انتشار دو نمایشنامه جدید خود خبر داد و گفت : نمایشنامه های “شب دشنه های بلند” که سال گذشته در تماشاخانه تئاتر مستقل به روی صحنه رفته و”قلعه ی انسانات” که هم در ایران و خارج از ایران اجرا شده است ، به زودی توسط نشر آواژ روانه بازار می شود .

او در این رابطه اضافه کرد : حدود یکسال و نیم گذشته ترجمه‌ی ایتالیایی دو نمایش‌نامه‌ی “قلعه‌ی انسانات” و “شب دشنه‌های بلند” با مقدمه‌ای از ابراهیم گلستان به همت انتشارات Fuorilinea در ایتالیا به همراه نمایشنامه “گربه در خون خودش”  در یک مجلد منتشر شده است.

علی شمس در پایان از اجرای تازه خود به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : نمایش “وقتی خروس غلط می خواند” را در دی ماه در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می کنم و شاید با همین نمایش در جشنواره تئاتر فجر شرکت کنم . البته هنوز تصمیم قطعی در این باره نگرفته ام .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *