انتشار فراخوان فضای تئاتر بصری خانه نمایش مهرگان


خانه نمایش مهرگان فراخوان فضای تئاتر بصری را منتشر کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، فراخوان فضای تئاتر بصری با نگاه ویژه به آثاری که به تلفیق تئاتر با هنرهای تجسمی، موسیقی معاصر و استفاده از تکنولوژی در راستای خلق تکنیک‌های بصری نوین می‌پردازند، توسط خانه نمایش مهرگان منتشر شد.

فضای تئاتر بصری جریانی مستقل است که تلاش دارد تا امکانی را برای ارایه نمایش‌های مدرن، نوآورانه و خلاق ایجاد کند. همچنین این نهضت به جهت رویکردی که برای خود در نظر گرفته، آن هم به جهت فاصله‌گیری از تئاتر بدنه و مرسوم، در نظر دارد تا به دور از هر نوع مرز و محدودیتی، زمینه‌هایی را برای متحد ساختن و تلفیق عناصر ژانرهای متنوع تئاتر ایجاد کند.

این فضا، تمرکز و اهمیت ویژه‌ای به تولیداتی می‌دهد که فاصله مرزهای میان بازیگری، رقص، هنرهای تجسمی و اجرا را به شکلی کاملا بصری نادیده می‌گیرند و به گونه‌ای در تلاش است که فرم‌های تازه‌ای را با تلفیق هنرهای مختلف به اجرا در بیاورند.

یکی از مهمترین اهداف این فضا به وجود آوردن تصاویر جذاب، آزمایش‌های بصری گوناگون و همچنین بازی‌های فرمی متنوع درباره توهم و واقعیت ارایه شده توسط هنرمندان است زیرا تردید، زبان در این گونه از تولیدات، تصویری، استعاری و نمادپردازانه خواهد بود.

فضای تئاتر بصری فرصتی است برای ایجاد پلی بی‌واسطه میان گذشته و امروز به جهت ایجاد خلق تصاویر جدید برای درک مفاهیم نوین در امر مشاهده و آنچه که از آن استنباط و قابل تاویل است.

متقاضایان می‌توانند پس از مطالعه فراخوان از پانزدهم مرداد ماه تا ۱۰ شهریور ماه با ارسال نام و نام خانوادگی، رشته تحصیلی، رزومه در دایرکت صفحه اینستاگرام به نشانی @mehregantheatre، ثبت نام کنند و تا پایانی سی شهریور ماه ایده‌های خود را به دبیرخانه تئاتر بصری ارایه دهند.

خانه نمایش مهرگان در خیابان انقلاب، خیابان خارک، بن بست اول، پلاک ۵ واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *