“فراموشی” و پروژه ی ” نمایشنامه های ایرانی ” در روسیه


نمایش ” فراموشی ” بخشی از پروژه ی سه ساله “نمایشنامه های ایرانی” است که در مرکز تئاتر مایرهولد آغاز شده است .

فراموشی

نمایش “فراموشی” بخشی از پروژه ی ” نمایش های ایرانی” ست که برای شناخت هرچه بهتر دو فرهنگ ایران و روسیه اجرا می شود . این پروژه ی سه ساله که توسط مرکز فرهنگ موسیقیایی ملل کنسرواتوری مسکو و مرکز تئاتر مایرهولد مسکو انجام می شود، در اولین قدم نمایش “فراموشی”  نوشته ی “داریوش ربیعی”  را در دو نسخه ی ایرانی و روسی به روی صحنه می برد .

کارگردانی نسخه ی ایرانی این نمایشنامه برعهده ی “داریوش ربیعی” است . داستان فراموشی نیز از این قرار است که نویسنده ی زن که همسرش خواننده ست،  نتوانسته پس از ازدواج چیزی بنویسد و با اتفاقاتی که پیش می آید نسبت به همسرش بدبین می شود .

اسکندر اسکایف  

3d10c9c21f6f61faeefd4aa27b190def_L

“اسکندر اسکایف” کارگردانی نسخه ی روسی نمایشنامه ی فراموشی را در پروژه ی “نمایشنامه های ایرانی” برعهده دارد . اسکایف در سال ۱۹۹۵ از دپارتمان کارگردانی “UFA STATE INSTITUTE OF ARTS” فارغ التحصیل شد و تا سال ۲۰۰۵  دوره ی کارگردانی را در مرکز آموزشی هنر تئاتر مسکو گذراند . او در نمایش های اوپیدوس و”THE PERSIANS” و …  بازی نیز کرده است . او در این سالها مشغول کارگردانی تئاتر بوده است و در چندین جشنواره نیز شرکت داشته است .

دنیس یاکوولو  

12

یاکوولو ” DENIS YAKOVLEV ” فارغ التحصیل آکادمی هنرهای نمایشی سن پترزبورگ است و هم در سینما و هم در تلویزیون و تئاتر فعالیت دارد .

آنا بخارا

بخارا

بخارا  “ANNA BUKHARA ” نیز در رشته ی بازیگری از “UFA ACADEMY ART ” فارغ التحصیل شد . او در تلویزیون و رادیو UFA تا سال ۲۰۰۳ مشغول کار بود و در تئاتر هایی مانند “۱۲” به کارگردانی الکساندر بلوک و “THUNDERSTORM” به کارگردانی A. KARAJAKIN  و ….. بازی کرده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *