کمپانی تئاتر رویال شکسپیر تمام اجراهای ۲۰۲۰ را لغو یا معوق کرد


قرنطینه ادامه‌دار بریتانیا و راهبردهای حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی توسط دولت موجب شد تا کمپانی رویال شکسپیر در بقیه سال ۲۰۲۰ برنامه‌ای نداشته باشد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ورایتی، کمپانی تئاتر رویال شکسپیر تمام نمایش‌های برنامه‌ریزی‌شده خود برای سال ۲۰۲۰ را به خاطر پاندمی ویروس کرونا لغو یا معوق کرد.

این شرکت گفت این حرکت در پاسخ به قرنطینه ادامه‌دار بریتانیا و همچنین در کنار راهبردهای حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی توسط دولت انجام شده است.

به این ترتیب تمام اجراهای برنامه‌ریزی‌شده باقی‌مانده از نمایش «داستان زمستان» و «کمدی خطاها» که قرار بود فصل تابستان روی صحنه بروند و روز سوم اکتبر به پایان برسند به تعویق افتاده‌است. نمایش‌های برنامه‌ریزی‌شده برای پاییز و زمستان هم یا به تعویق افتاده یا کنسل شده‌اند. این‌ها شامل «جنگ‌های رزها» معوق به پاییز ۲۰۲۱، موزیکال خانوادگی جدید «فیل جادوگر» معوق به زمستان ۲۰۲۱ و «نخستین برخوردها با شکسپیر» معوق تا ۲۰۲۱ می‌شوند.

با این حال کمپانی رویال شکسپیر گفت به صورت فعال در حال جستجو برای راه‌هایی است تا بتواند با دوباره افتتاح کردن تئاتر رویال شکسپیر در فصل پاییز، با رخدادهای جدید و همچنین روی صحنه بردن تعدادی از نمایش‌های «داستان زمستان» و «کمدی خطاها» فعال بماند.

هر ۲ نمایش قرار بود از فصل بهار کار خود را آغاز کنند. کمپانی رویال شکسپیر گفت قابلیت روی صحنه بردن این نمایش‌ها در فصل پاییز کاملاً بستگی به پیشنهاد و راهنمایی‌های دولت درباره فاصله‌گذاری اجتماعی دارد و همچنین قابل قبول بودن افتتاح تئاترها از نظر مالی دیگر نکته مهم است.

تا اینجا در دوران قرنطینه، کمپانی رویال شکسپیر مجبور شده ۹۰ درصد از کارمندان خود را به صورت موقت تعدیل کند. این کمپانی در زمان بسته ماندن لوکیشن‌های فیزیکی خود مشغول ارایه آنلاین نمایش‌ها، رخدادها و فعالیت‌های آموزشی شده است.

گرگوری دوران مدیر هنری کمپانی رویال شکسپیر و کاترین مالیون مدیر اجرایی آن در بیانیه‌ای گفتند: «به شدت غم‌انگیز است که می‌بینیم تئاترهای خودمان و تئاترهای شرکای‌مان در این دوران در سراسر کشور بسته باقی می‌مانند. تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا آن‌ها را در زودترین زمان به زندگی بازگردانیم. فقط می‌توانیم این کار را زمانی انجام دهیم که امن باشد و محدودیت‌های فاصله‌گذاری اجتماعی برداشته بشوند که این مسأله باعث می‌شود انجام دادن این کار از نظر مالی هم ممکن باشد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *