“مسئله دشوار” در دست تام استوپارد


نمایش‌نامه نویس بزرگ بریتانیایی نام نمایشنامه جدید خود را اعلام کرد.

tom stopard

به گزارش تئاتر فستیوال، نمایشنامه جدید تام استوپارد «مسئله دشوار» نام دارد و سر نیکلاس هایتنر آن را در “national theater” روی صحنه می‌برد. این اولین نمایش استوپارد است که از سال ۲۰۰۲ و اجرای «ساحل اتوپیا» در  “national theater”روی صحنه می‌رود.

استوپارد درباره این نمایشنامه گفت: «هنوز نمایشنامه روی میزم است و من گوشه چشمی به آن دارم. مدتی پیش نوشتنش را تمام کردم اما اجرایش به دلیل بازسازی و مرمت سالن اجرا عقب افتاد. هنوز حرف زدن درباره این نمایشنامه زود است اما می‌توانم بگویم که ماجراش ربطی به ناتوانی جسمی ندارد.»

این نمایش ژانویه سال ۲۰۱۵ در سالن دورفمن روی صحنه می‌رود.

«مسئله دشوار» اولین نمایشنامه جدید استوپارد از سال ۲۰۰۶ و نوشتن «راک ان رول» است. به زودی اجرای جدیدی از «چیز واقعی» نوشته او با بازی مگی جیلنهال و ایوان مک‌گرگور در برادوی روی صحنه می‌رود.

استوپارد تاکنون برنده چهار جایزه تونی برای «ساحل اتوپیا»، «چیز واقعی»، «هجویات» و «روزنکرانتس و گلدنسترن مرده‌اند» شده است. از دیگر نمایشنامه‌های مهم او می‌توان به «آرکادیا»، «اختراع عشق»، «هنرمند از پلکان پایین می‌آید» و «شب و روز» نام برد.

این نمایشنامه‌نویس متخصص آثار شکسپیر است و برای فیلمنامه «شکسپیر عاشق» برنده جازه اسکار شد. او فیلمنامه «آنا کارنینا» و سریال «پایان رژه» را هم نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *