مسعود دلخواه با “نفرین‌های تیزپا” به فجر می رود


مسعود دلخواه «نفرین‌های تیزپا» را با برداشتی از نمایش‌نامه‌ی «ریچارد سوم» به صحنه می‌برد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ایسنا ، دکتر دلخواه در مورد نمایش «نفرین‌های تیزپا» گفت : نمایش جدیدی که به زودی تمرینات آن آغاز و برای اجرا در جشنواره‌ی تئاتر فجر آماده می‌شود ،«نفرین‌های تیزپا» نام دارد که برگرفته از نمایشنامه‌ی «ریچارد سوم» ویلیام شکسپیر است.

دلخواه که بازنویسی و دراماتورژی این نمایشنامه را انجام داده است، افزود: در «نفرین‌های تیزپا» تغییرات زیادی نسبت به «ریچارد سوم» ایجاد شده و از متون دیگری مثل «هملت»، «مکبث» و «لیرشاه» هم برای کامل کردن اثر در آن استفاده شده است، بنابراین اصل نمایشنامه براساس «ریچارد سوم» آماده شده، اما محتوا گسترده‌تر است و اجرا به شیوه‌ی مدرن خواهد بود.

او همچنین اظهار کرد:‌ در این نمایش وحید نوروزی نقش ریچارد سوم را بر عهده دارد و بازیگران دیگر هم پس از توافق نهایی معرفی خواهند شد.

وی گفت: برنامه‌ریزی برای اجرای عمومی «نفرین‌های تیزپا» انجام شده و قرار است اردیبهشت‌ماه سال آینده این نمایش در سال چهارسو در مجموعه‌ی تئاترشهر به صحنه برود.

دلخواه یادآور شد: دراماتورژی و بازنویسی این نمایش با توجه به یک سالن بلک‌باکس مناسب انجام شده که از همان ابتدا چهارسو در اولویت سالن‌های مورد نظرم قرار داشت.

او گفت: امیدوارم علاوه بر اینکه گروه بازیگرانی که مد نظر دارم، کامل شوند و تمرینات را به زودی آغاز کنم، بتوانم نمایشی را به صحنه ببرم که نگاه تازه‌ای به آثار شکسپیر را برای مخاطب خلق کند، چون معتقدم لزومی ندارد وقتی سراغ آثار کلاسیک و فاخر می‌رویم به کلیشه‌ها رجوع کنیم و باید نوآوری‌هایی در اجرای چنین آثاری برای مخاطب مدرن وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *