مسعود رایگان با «لاسارو» به روی صحنه می‌ آید


نمایش «لاسارو» به کارگردانی مسعود رایگان در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش «لاسارو» به ترجمه، طراحی و کارگردانی مسعود رایگان از جمعه هشتم دی ماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه خواهد رفت.

این نمایش که توسط ملچیور شدلر آلمانی نگاشته و دراماتورژی شده است برگرفته از رمان «لازاریلویِ تُرمسی» یکی از رمان‌های قرون وسطی اسپانیا است. این کتاب اولین رمان پیکارِ (Picaresque Novel) قرن چهارده اسپانیا است. دنیای پیکارِست دنیای زیرزمینی، مردمان بی‌ارزش و مطرود کلیسا و دربار در دوران گذر اروپا از قرون وسطا است. پیکارو در اسپانیای قرن چهارده تا هفدهم به پسربچه‌ها یا نوجوانانی گفته می‌شد که از خدمت یک ارباب به خدمت ارباب دیگری می‌رفتند، از ماجرایی به ماجرای دیگر، مضحک و مصیبت‌بار، در جهانی بی رحم که اگر هوش و ذکاوت به کار نباشد از بخت و طالع خوش، کاری ساخته نیست.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: «لاسارو کودکی است که توسط مادرش به مرد کوری فروخته می‌شود، این اتفاق شروع فراز و نشیب‌های زندگی لاسارو است.»

مسعود رایگان که دی ماه گذشته «فرشته مرگ» را با بازی نسیم ادبی و توماج دانش بهزادی در تالار حافظ روی صحنه برده بود دی ماه امسال نمایش «لاسارو» را با بازی کامبیز امینی، بانیپال شومون، فروغ قجابگلی، نوشین اعتماد، اویس خلیل زاده، محسن عیدی، یوسف محوی، نیما مظاهری، مهسا اصغری و آرزو تاج نیا در تماشاخانه ایرانشهر بروی صحنه خواهد برد.

دیگر عوامل نمایش عبارتند از مشاور کارگردان: رویا تیموریان، دستیاران کارگردان: امیر دلفانی، نوشین اعتماد، ساخت و طراحی موسیقی: علی سینا رضانیا، طراح صحنه: مسعود رایگان، طراح لباس: الهام شعبانی، برنامه‌ریز: نوشین اعتماد، طراح نور: کیوان معتمدی، طراح دکور: امیرحسین باباییان، طراح گریم: امید گلزاره، مدیر صحنه: اویس خلیل‌زاده، عکاس: ماهور موسائیان، روابط عمومی و تبلیغات: وحید نظربیگی و آیدا اورنگ، تصویربردار و تدوینگر: سامان رستمی، گرافیست: لینا خلیقی.

نمایش «لاسارو» از هشتم دی ماه در ۲ سانس ۱۸ و ۲۰:۳۰ در تماشاخانه ایرانشهر، سالن استاد سمندریان واقع در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی به مدت یک ماه روی صحنه می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *