مصاحبه با بازیگران نمایش “سایه تو سایه” به کارگردانی فتحعلی بیگی


 نمایش سایه تو سایه

به گزارش تئاتر فستیوال ، در ششمین دوره جشنواره تئاتر سوره، نمایش «سایه تو سایه» به نویسندگی و کارگردانی داوود فتحعلی بیگی، روز جمعه ۹ خرداد ماه ۹۳ در نگارخانه آیه دانشگاه سوره اجرا شد. از این رو با سه تن از بازیگران آن گفتگویی انجام دادیم که متن آن به شرح زیر است:

دهقانی

مهدی دهقانی

مهدی دهقانی ،  دانشجوی ترم هفتم رشته کارگردانی است که در اولین تجربه حضورش در جشنواره نهال،  بازیگر نقش ” پدر داماد ” را در این نمایش به عهده داشت .

از نظر او ، سطح کیفی این دوره ی جشنواره تئاتر سوره ،  بد نبود . وی در رابطه با برگزاری چنین جشنواره ای گفت که شوق و شوری که در بین بچه ها بوجود می آید خیلی خوب است . و حضور  استادان بزرگی که داوران این جشنواره هستند  موقعیت بسیار خوبی است که باعث داغتر شدن رقابت می شود . و همه با تمام توانایی خود در این رقابت شرکت می کنند.

یوسفی

مهدی یوسفی

مهدی یوسفی، دانشجوی ترم هفتم دانشگاه سوره و بازیگر نقش “زن خانه ” در نمایش “سایه تو سایه” است . وی در رابطه با روند برگزاری جشنواره گفت: من خیلی در خلال برگزاری جشنواره نبودم ولی تا آنجایی که اطلاع دارم ، نقد های زیادی به آن وارد است که بیشتر به مسئولین دانشگاه مربوط می شود تا گروه دبیرخانه . دوستان در دبیرخانه، در این مدت خیلی اذیت شدند و طبیعتاً این وضعیت بر روی گروه های نمایشی هم تاثیر می گذارد ، مانند امکانات کم و نبود سالن های اجرا .

او در ادامه افزود: سالن نگارخانه که ما این نمایش را اکنون در آن اجرا می کنیم ، سالن اجرا نیست و طبیعتاً این مسائل به اعتبار و کیفیت جشنواره لطمه می زند .

یوسفی در رابطه با مقایسه ی این دوره جشنواره تئاترسوره  با دوره های پیشین گفت : جشنواره امسال نسبت به سال پیش منظم تر شده و تعداد کارهای راه یافته به جشنواره در بخش های مختلف محیطی و خیابانی … بیشتر شده است. از این جهت کارها با کیفیت تر شده اند .

همچنین افزود: آن بخش جشنواره که مربوط به دانشجویان و دوستان دبیرخانه است به علت آشنایی که با آنها دارم می بینم که خیلی زحمت می کشند . در حالیکه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند که اگر تلاش و زحمت آنها نبود کیفیت جشنواره خیلی پایین تر از سطح کنونی می شد .

وی در پایان اذعان داشت:  وقتی در دانشکده هنری رشته تئاتر تدریس می شود باید خیلی به آن بها داد.

معینی کیا

داوود معینی کیا

داوود معینی کیا ، دانشجوی دانشگاه هنر و معماری است که بازیگر نقش ” سیا ” را در نمایش سایه تو سایه ایفا می کند.  از اطرافیانش شنیده که همکاری مسئولین با دانشجوها کم است و آن بودجه ای که لازم است را در اختیارشان نمی گذارند تا یک جشنواره خوبی داشته باشند.

او که سومین حضورش را در جشنواره تئاتر سوره تجربه می کند،  در رابطه با کیفیت جشنواره امسال نسبت به سالهای پیشین گفت: جشنواره امسال از نظر کیفیت و بهتر شدن کارها رشد داشته است. سالهای پیش ، زمان اجرای کارها با هم تداخل داشت و چون دانشگاه سوره مشکل بازیگر دارد، یک بازیگر مجبور بود در ۳ یا ۴ نمایش همزمان بازی کند که فکر کنم امسال این مشکل حل شده است .

او در  پایان افزود:  اگر می خواهند به دانشجو بها دهند ، فضای کار را  بازتر کنند. با روند پیش رو که  بودجه ی کم  و فضای کوچک و  امکانات ناچیز،  برای اجرای نمایش ها در اختیار دانشجوها قرار می دهند ، کیفیت جشنواره کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *