دریا مجیدی : همکاری با دکتر قطب الدین صادقی برای من افتخار بزرگی بود


دریا مجیدی که به عنوان نخستین کار حرفه اش در زمینه تئاتر ، در نمایش ” عزیز شنگال” به نویسندگی و کارگردانی قطی الدین صادقی ایفای نقش عروس را بر عهده دارد ، در دانشگاه روانشناسی می خواند و در کارگاه های آزاد نیز دوره ی سینمای ایران را پشت سر گذاشته است . خبرنگار تئاتر فستیوال به بهانه ی حضور دریا مجیدی در نمایش “عزیز شنگال” گفت و گویی را با وی انجام داده است که می توانید آن را در ادامه مطالعه کنید .

تئاتر فستیوال

تجربه ی کار اولتان چطور بود ؟

به جرات می گویم که عالی بود . یعنی هیچ وقت فکر نمی کردم که اولین کارم با دکتر صادقی باشد . خیلی وقت است در تئاتر فعالیت دارم ولی به عنوان کار حرفه ای به آن فکر نمی کردم که یک روز با دکتر صادقی کار کنم و در تئاتر شهر قرار بگیرم . این برای من افتخار خیلی بزرگی است .

 

چطور شد که این نقش را قبول کردید ؟

به نظر من نقش عروس ، نقــشی است که برای دفاع از خودش آمده و چون ضعــیف است ، با وجود تلاش هایی که می کند ، در نهایت قربانی می شود . خیلی خوشحالم و دوست داشتم که مظلومیت این عروس را که جزیی از مردم است ، مظلومیت زنانی که مورد اذیت و آزار قرار می گیرند را به مردم نشان بدهم ، که حتی اگر بخواهند از خودشان دفاع کنند هم نمی توانند ، چون ضعیف اند . خیلی خوشحالم که این نقش را گرفتم .

 

شما در کنار تئاتر ، فعالیت ورزشی هم دارید ؟

سوارکاری می کنم .

 

یک خاطره ی خوب و یک خاطره ی تلخ تعریف کنید .

بهترین خاطره ای که می توانم تعریف کنم و شاید هر شب مرورش کنم ، این است که برای اولین بار که روی سن نقش را بازی کردم ، آنقدر حسم زیاد بود ، وقتی من را کشیدند و به پشت سن بردند اصلا یادم نمی آمد چه بازیی کردم . فقط وقتی آمدم ، همه بچه ها گفتند خیلی عالی بود . دکتر ایستاده بود ، گفت خیلی عالی بود . یعنی نمی توانم بگویم آن لحظه چه حس خوبی داشتم . حس خیلی خوبی بود و آن لحظه احساس کردم من می توانم . واقعا نمی توانم بیان کنم ، چقدر خوشحال بودم که دکتر از کارم راضی است و توانستم روی صحنه موفق باشم .

تلخی کار هم ، برای من همه چیز واقــعا شیرین بود . به عنوان تجربه ای خیلی خوب و شیرینی بود . با اینکه تعداد بچه ها خیلی زیاد بود ، دکتر تلاش کردند و بچه ها صمیمانه در کنار هم بودند و همه به یکدیگر کمک می کردند .

۲ نظر ثبت شده است .

  1. نازگل گفت:

    عزیززززززممممم
    خیلی خاطره هیجان انگیزی بودددددددد

  2. pooor .SH گفت:

    خانم مجیدی تبریک می گم به شما ، آینده درخشانی خواهید داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *