فرزین محدث در گفت و گوی اختصاصی با تئاتر فستیوال :

“حقیقت ایکاروس” تجربه جدیدی در بازیگری برای من است .


فرزین محدث بازیگر تئاتر ، که سال گذشته ، در نمایش هایی چون “شب دشنه های بلند” ، “ماکاندو” ، “هفت روز از تیر شصت” ، “دولت ضعیفه” و … حضور داشت و توانست جایزه بازیگر مردِ جشن بازیگر را برای بازی در نمایش “شب دشنه های بلند” از آن خود کند ، مدتی است کم کار شده است . به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با وی در رابطه با فعالیت های تئاتری وی در سال ۹۷ داشته است که می توانید آن را در ادامه بخوانید .

تئاتر فستیوال

فرزین محدث با بیان اینکه امسال وسواسم در انتخاب کارهایی که برای بازی به من پیشنهاد می شود ، بیشتر شده است ، گفت : بازی در بسیاری نمایش ها را به دلایل شخصی و اینکه فضای ذهنی و شخصی ام با آن آثار عجین نشده بود ، رد کردم .

قرار بود بهمن و اسفند سال گذشته ، همزمان با نمایش “ماکاندو” ، نمایش “حقیقت ایکاروس” نیز به روی صحنه برود اما به دلیل اینکه کار به قوام لازم نرسیده بود ، همچنین هماهنگ نشدن سالن ، اجرای آن به سال ۹۷ منتقل شد .

وی در مورد نمایش “حقیقت ایکاروس” توضیح داد : این نمایش نوشته ی آقای محمد داداش زاده است که براساس داستان معروف “ددالوس و ایکاروس” البته با نگاهی دیگر نگاشته شده است . آقای محمدرضا حسینی آن را کارگردانی کرده و از ۲۸ مرداد در تماشاخانه پالیز به روی صحنه می رود . من ، کیهان ملکی ، بهار محمدپور و پناه باقریان بازیگران نمایش هستیم .

محدث با اشاره به اینکه “حقیقت ایکاروس” داستان رسیدن به حقیقت و جدل میان ددالوس و ایکاروس است ، در مورد نقش خود در این نمایش گفت : من نقش ددالوس را بازی می کنم و در تلاشم کار جدیدی در پرونده بازیگری ام باشد . پارسال نقش هایی که بازی کردم ، به جز “ماکاندو” که فضایی فانتزی داشت ، کمدی بودند ، این نقش از فضای کمدی خیلی فاصله دارد و تجربه ی این فضا و دنیایی دیگر ، برایم بسیار جذاب است . من ، تمام بازیگران و کارگردان دست به آزمونی زده ایم که امیدواریم وقتی به روی صحنه می رود ، آزمون موفقی باشد .

فرزین محدث در پایان گفت : فکر می کنم اتفاق هایی در تئاتر در حال رخ دادن است که برای روند آثاری که قرار است تولید شود ، خوف آور است . امیدوارم مسئله مان فقط چیزهای ظاهری و میزان فروش نباشد و بتوانیم در تئاتر ، به تفکر هم بپردازیم . بزرگ ترین اتفاق تئاتر ، تفکر و فرهنگ سازی است . با اینکه با شاد کردن مردم ، مخالفتی ندارم و فکر می کنم در شرایط امروز و بحران اقتصادی ، مردم را باید خوشحال کرد ، اما حتی در کارهای کمدی هم نباید فقط خندیدن تماشاگر ملاک باشد .

حتما منتظر نقدها و پیشنهادهای تماشاگران و منتقدین هستم و با جان دل از آن ها استقبال می کنم ، چون هیچ بازیگری نمی تواند بگوید که من کاملم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *