در گفت و گوی اختصاصی با تئاتر فستیوال :

مرضیه برومند : برای اجرای عموم آثار دوره قبلی جشنواره ، خودم پیگیر بودم و با گروه ها تماس می گرفتم .


مرضیه برومند دبیر پانزدهمین ، شانزدهمین و هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی در گفت و گو با خبرنگار تئاتر فستیوال از کیفیت برگزاری این دوره از جشنواره ، امکان اجرای عموم نمایش های حاضر در جشنواره و دبیری هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی گفت که می توانید آن را در ادامه بخوانید :

تئاتر فستیوال

مرضیه برومند ، دبیر هفدهمین جشنواره نمایش عروسکی در پاسخ به سوال خبرنگار تئاتر فستیوال مبنی بر اینکه آیا تا به اینجا از برگزاری جشنواره راضی بوده اید ، گفت : آدم همیشه دلش می خواهد همه چیز بهتر باشد ولی می دانم که من و همکارانم در ستاد جشنواره و اداره کل هنرهای نمایشی ، نهایت تلاشمان را کرده ایم و چیزی کم نگذاشته ایم و آنچه که مقدور بوده را انجام داده ایم . به هرحال می توانست بهتر باشد ولی من راضی هستم .

دبیر سه دوره اخیر جشنواره نمایش عروسکی همچنین در مورد حضور مردم و کیفیت آثار گفت : وقتی می بینم که مردم حضور دارند ، نمایش ها را می بینند و خوشحال هستند ، بچه های نمایشگر عروسکی خیلی خوشحال هستند و بیشتر از همه اینکه کیفیت آثار ایرانی فوق العاده بالا رفته و نمایش ها یکی از یکی بهتر است ، این اتفاقات برای من مهم ترین رضایت است . و تفاوت را در این سه دوره که من دبیر هستم ، به طور محسوس احساس می کنم .

وی در مورد اجرای عموم آثار جشنواره که معمولا به فراموشی سپرده می شوند و اجرا نمی شوند ، اظهار کرد : این شایعه است . سال گذشته که پیمان شریعتی در مجموعه تئاتر شهر جضور داشت و مهدی شفیعی مدیرکل اداره هنرهای نمایشی بود و امسال هم شهرام کرمی که از جنس خود تئاتر است و علاقه مند به تئاتر عروسکی و همچنین سعید اسدی ، هر نمایشی که تقاضای اجرا داشت ، اجرای عموم گرفت . اگر از کارهایی که در جشنواره اجرا شد ، اجرای عموم نگرفت ، آن هنرمند و یا کارگردان به دنبالش نیامد و تقاضا نکرد .

این کارگردان پیشکسوت عرصه نمایش عروسکی افزود : همه کارها اجرا شدند . من خودم پیگیر بودم و با گروه ها تماس می گرفتم که فلانی چرا نمیایی اجرا کنید ؟ تقریبا همه اجرا کردند ، اجراهای موفقی هم داشتیم ، مرجان پورغلامحسین ، مهدی شاه پیری ، رامین کهن از کسانی بودند که اجرا کردند . تقریبا همه در سالن های مختلف اجرا کردند .

برومند در پایان در پاسخ به اینکه آیا امیدوار باشیم که هجدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی با دبیری شما اجرا شود ، گفت : این یک علامت سوال بزرگ است و فعلا بگذارید علامت سوال بماند .

يک نظر ثبت شده است .

  1. عروسکی گفت:

    پس ما این دوره هم اجرای عموم رو از خانم دبیر پیگیر باشیم به نتیجه می رسیم ایشالا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *