در مصاحبه اختصاصی با تئاتر فستیوال :

کیمیا فرخزاد : بازی در نمایش های پرسشگر باعث پویایی ذهنم می شود


“رژه ی کور” که براساس نمایشنامه “اتهام به خود” نوشته پتر هانتکه و انیمیشن کوتاه “تانگو” ساخته ی زبگنیو ریبچنسکی توسط علیرضا طاهری طراحی و کارگردانی شده است ، به تازگی اجرای عموم خود را در سالن تئاتر مستقل تهران پشت سر گذاشته است . به همین بهانه خبرنگار تئاتر فستیوال گفت و گویی با کیمیا فرخزاد ، یکی از بازیگران این نمایش داشته است که می توانید آن را در ادامه بخوانید .

تئاتر فستیوال

کیمیا فرخزاد با بیان اینکه “رژه ی کور” اولین تجربه ی او روی صحنه تئاتر است ، در مورد چگونگی آشنایی با عوامل نمایش گفت : با عوامل نمایش (اعضای گروه دگره) نزدیک ٩ ماه است که آشنا هستم و به عنوان بازیگر گروه و یکی از ۵عضو گروه هنری-پژوهشی دگره فعال هستم ، و این پروژه هم تولیدی از این گروه بود . با بقیه ی اعضا هم که طی کار و در طول تمرین ها آشنا شدم .

این بازیگر جوان در مورد تمرینات مربوط به نمایش توضیح داد : نزدیک ٧ ماه برای این پروژه تمرین کردیم ، که در ٢ ماه آخر ، ٣٠ نفر به ما اضافه شدند . در کل مدت تمرین ها نیز علاوه بر تمرین گروهی ، تمرین های جداگانه ای هم داشتیم.
او ادامه داد : تمرین ها در ماه های اول بیشتر به این صورت بود که ، بازی های کلامی مختلف را روی متن امتحان می کردیم و بعد با خواندن زیاد متن و اتد های مختلفی که روی خوانش متن می زدیم، خوانش نهایی به دست آمد و بعد دوباره و دوباره روی همان خوانش نهایی کار کردیم .

فرخزاد با بیان اینکه در رشته ی مدیریت گردشگری تحصیل کرده است ، در مورد فعالیت در زمینه تئاتر گفت : تئاتر را همیشه جدا از تحصیلم به صورت جدی پیگیری کردم، که البته همچنان از این که تحصیلاتم تئاتر نیست پشیمان هستم .

می توان گفت در زمینه تئاتر، کلاس های جلال تهرانی در مکتب تهران، من را به یک تئاتری تبدیل کرد. جدا از آن هم کارگاه های پراکنده ای را گذرانده ام که به من کمک کردند و علاوه بر این ها تمرین هایی را در زمینه بازیگری با گروه دگره انجام داده ام .
وی در ادامه در مورد برنامه های آینده خود در تئاتر گفت : برنامه ی من برای ادامه ی تئاتر ، تمرین و تمرین و تمرین و مطالعه است و در زمینه بازیگری بیشتر دوست دارم، کار های مدرن را تجربه کنم و کارهایی که به معنای واقعی ، پرسشگر هستند و باعث می شوند ذهنم پویا باشد و پویا بماند .
بازیگر نمایش ” رژه کور ” در پایان استقبال مخاطبان از این نمایش را خوب ارزیابی کرد و گفت : این نمایش از نظر مخاطب هایی که این اجرا را دیدند، به شدت تأثیر گذار بود و به گفته بسیاری از مخاطبان ، آنهابعد از بیرون رفتن از سالن، به فکر فرو می رفتند و ذهنشان مشغول نمایش می شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *