معاون فرهنگی-اجتماعی وزارت علوم به تماشای نمایش “دریادلان” نشست


شامگاه گذشته محوطه مجموعه تئاتر شهر میزبان دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فن آوری و مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی بود که به تماشای نمایش محیطی دریادلان نشستند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، دکتر هاشمی در پایان این اجرا گفت: نمایش دریادلان یکی از بهترین آثار در حوزه دفاع مقدس بود که مرا به سال های گذشته و عملیات کربلای چهار بازگرداند. خاطرات آن روزها برای من زنده شد و به شدت متاثر شدم.

این مدیر فرهنگی با قدردانی از هنرمندان این نمایش ادامه داد: این نمایش با پرداختن به جنبه های عارفانه سال های جنگ تحمیلی و زیبایی شناسی در اجرای تصاویر دفاع مقدس و فرهنگ شهادت به خوبی با مخاطب امروز خود ارتباط برقرار می کند.

وی با اشاره به تاثیر فرهنگی تئاتر و اهمیت این هنر در کشور گفت: رویکرد ما در وزارت علوم بر حمایت از رشد و بالندگی این هنر قرار گرفته و برپایی جشنواره های تئاتر دانشگاهی طی سه سال گذشته نشان دهنده این رویکرد حمایتی است.

هاشمی در پاسخ به این سوال که امسال جشنواره تئاتر دانشگاهی بدون عنوان بین المللی برگزار شد گفت: جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران با رویکرد آکادمیک که دارد هر ساله پذیرای آثار دانشگاهیان کشورهای دیگر است و گرچه امسال نتوانست در حوزه اجرا میزبان دیگر کشور ها باشد اما در حوزه های آموزشی ، کارگاه ها و سمینار ها با دعوت از اساتید به نام و متخصص این هنر وجه بین المللی  و علمی خود را به رخ کشید.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فن آوری درباره فعال شدن کانون های نمایش دانشگاه ها نیز تصریح کرد: هیچ گاه کانون های تئاتر از دانشگاه ها حذف نشده اند و اگر صحبت از فعال سازی آن ها می شود به دلیل افزایش فعالیت و تاثیر گذاری کانون ها در معرفی آثار دانشگاهیان به جامعه حرفه ای این هنر است.

وی در پایان از وزارت علوم و همچنین مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل رویکرد حمایتی که نسبت به تئاتر دانشگاهی و هنر آکادمیک نمایش دارند قدردانی کرد.

نمایش “دریادلان” به کارگردانی امیرحسین شفیعی هر شب ساعت ۲۱.۳۰ در پارک دانشجو اجرا می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *