معرفی طراح پوستر سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر


سیامک فیلی زاده طراح پوستر و هویت بصری و تبلیغات سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شد.

تئاتر فستیوال

پبه گزارش تئاتر فستیوال ، مهدی رضاخانی مدیر هنری سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، با اشاره به رویکرد هنری این دوره از جشنواره گفت: در این دوره از جشنواره که عنوان «جشن گفتگوی تئاتر ایران» را به همراه دارد، بر جذابیت بصری، گستردگی مخاطبان تئاتر و  هماهنگی بصری پوسترها و کلیه مواد تبلیغی جشنواره توجه ویژه داشتیم.

وی در مورد انتخاب گرافیست این دوره از جشنواره گفت: برای پرهیز از هرگونه شتابزدگی در انتخاب گرافیست جشنواره، رایزنی‌ها و مذاکرات اولیه را از حدود تیرماه آغاز کردیم و سرانجام با سیامک فیلی زاده توافق کردیم.

رضاخانی افزود: فضای گرافیکی این دوره از جشنواره، فضایی متفاوت خواهد بود. طراحی ها انجام شده و به تصویب رسیده است اما به دلیل نوع ارایه، مراسم رونمایی برگزار نخواهد شد.

سیامک فیلى‌زاده، گرافیست، طراح و هنرمند عرصه هنرهاى بصرى در سال ۱۳۴۹ در تهران متولد شد. او دیپلم هنرش را در سال ۶۹ گرفت و در سال ۱۳۷۴ در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد تهران در رشته طراحی گرافیک فارغ‌التحصیل شد.

او از سال ۱۳۶۷ فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد و تاکنون در زمینه‌های مختلف طراحی، تبلیغات، برندسازی و هنرهای بصری فعالیت کرده است.

او به عنوان کارگردان هنری و طراح گرافیک با تعدادی از موسسه‌های بزرگ و فستیوال‌های بین‌المللی همکاری کرده و جوایز متعددی را برای طراحی پوسترها و کتاب‌ها دریافت کرده است. پس از نمایشگاهی که در سال ۲۰۰۸، با نام “رستم ۲ – بازگشت”، برگزار کرد، به ندرت به کار گرافیکی پرداخت و بیشتر روی هنرهای بصری متمرکز شد.

او چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی در تهران، نیویورک، لس آنجلس، ریو د ژانیرو، لندن، شیکاگو، دهلی نو، سویس و ژاپن برگزار کرده و مجموعه‌ای از آثار او نزد موزه‌های لس‌آنجلس کانتی، متروپولیتن و مجموعه‌داران شخصی نگهداری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *