۵ نامزد نهایی کسب عنوان چهره سال هنر انقلاب معرفی شدند


معاون هنری حوزه هنری پنج نامزد نهایی کسب عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی را معرفی کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، فاضل نظری معاون هنری حوزه هنری از انتخاب پنج نامزد نهایی انتخاب چهره سال هنر انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: این افراد براساس شیوه انتخاب مرحله به مرحله توسط جمعی از هنرمندان، مدیران فرهنگی و نخبگان فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی پس از بررسی‌های  نهایی به عنوان پنج گزینه نهایی برای نامزدی کسب عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی نائل شدند.

وی افزود: بر اساس آرا، سید مسعود شجاعی طباطبایی، بهناز ضرابی‌زاده، ز، محمد حسین مهدویان و حمید حسام این افراد را تشکیل می‌دهند.

نظری ادامه داد: ترکیب این پنج نفر تغییر نخواهد کرد و اینکه چه فردی می‌تواند در نهایت حائز عنوان چهره سال هنر انقلاب شود به تکمیل فرآیند جمع‌آوری آرای نهایی نخبگان برای انتخاب بستگی دارد. البته اسامی اعلام شده به ترتیب میزان آرا معرفی شده‌اند و فاصله کمی میان سه نفر اول برای انتخاب شدن وجود دارد. بنابراین بر اساس میزان آرا کسب شده دو هنرمند ارجمند و نام آشنای هم روزگار ما محمدرضا بایرامی و حسن روح‌الامین که هریک آثار ارجمند و شایسته‌ای را در سال ۹۵ خلق کرده‌اند، از جمع کاندیداها خارج شده‌اند.

معاون هنری حوزه هنری تأکید کرد: پیش از انتخاب فهرست هفت نفره فهرستی ۱۴ نفره نیز وجود داشت که چهره‌هایی مانند نادرطالب زاده، سید محمود رضوی، ابوالقاسم طالبی، فرهاد عظیما و برخی دیگر از عزیزان هنرمند و نام آشنا نیز در آن حضور داشتند که طی فرآیند انتخاب مرحله به مرحله اسامی محدودتر شد.

به گفته نظری؛ چهره سال هنر انقلاب در مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب روز جمعه هفته جاری در حوزه هنری معرفی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *