مهلت شرکت در مسابقه مطبوعاتی انجمن منتقدان خانه تئاتر تمدید شد


مهلت ارسال آثار به دبیرخانه چهاردهمین مسابقه مطبوعاتی انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر تمدید شد.

انجمن منتقدان

به گزارش تئاتر فستیوال ، به دلیل درخواست فعالان رسانه‌ای حوزه تئاتر به ویژه اهالی شهرستان‌ها، مبنی بر تمدید مهلت ارسال آثار به چهاردهمین مسابقه مطبوعاتی انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر، این مهلت که در ۳۱ خردادماه به پایان رسیده بود تا پایان وقت اداری ۱۰ تیرماه تمدید شد.

در متن فراخوان یاد شده آمده بود:

۱) مطالب ارسال‌شده از سوی فعالان رسانه‌ای که در خبرگزاری‌ها مشغول به کار هستند باید حتما به امضا و تایید سردبیر یا دبیرگروه ادب و هنر رسیده باشد و سند آن نیز به مطالب ارسالی ضمیمه شود.

۲) آثار متقاضی شرکت در این مسابقه حتما باید در طول سال ۹۳ منتشر شده و دارای امضا باشند.

۳) آثاری که فاقد نام یا دارای نام مستعار باشند، مورد قبول این انجمن نیست.

۴) حداکثر ارائه اثر متقاضیان شرکت در مسابقه، در هر بخش‌‌، تنها دو اثر و به انتخاب متقاضی خواهد بود. بدیهی است در صورت ارائه مطلب بیش از تعداد درخواستی، این حق برای دبیرخانه انجمن محفوظ است که به دلخواه دست به حذف مطالب ارسالی بزند.

۵) دبیرخانه این انجمن تنها اصل یا کپی با کیفیت مطالب را در قطع A4 یا A3 خواهد پذیرفت؛ بنابراین متقاضیان از ارسال نسخه کامل نشریات و صفحات اضافی جداً خودداری کنند.

۶) مطالب ارسالی متقاضیان به هیچ‌وجه بازپس داده نخواهد شد.

۷) انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر هیچ گونه مسئولیتی در قبال مالکیت حقوقی آثار ارسالی ندارد و مسئولیت آن بر عهده متقاضیان شرکت در مسابقه خواهد بود.

۸) عکاسان محترم آثار خود را به دلخواه (رنگی یا سیاه و سفید) و در قطع ۱۸ × ۱۳ (چاپ‌شده) به دبیرخانه انجمن ارسال و از پشت‌نویسی و ذکر نام خود در پشت عکس‌ها جدا خودداری کنند. عکاسان ارجمند ‌توجه داشته باشند که عکس‌های ارسالی آن‌ها حتما از اجراها و نمایش‌های روی صحنه رفته در طول سال ۹۳ باشد. بدیهی است ارسال آثار از طریق پست الکترونیک یا ارائه CDمورد قبول نیست و تعداد عکس‌های ارسالی نیز نباید از پنج قطعه تجاوز ‌کند. ضمناً عکس‌های ترمیم شده یا فتوشاپی نیز مورد قبول نیست.

۹) وبلاگ‌نویسان و فعالان فضای مجازی حوزه تئاتر نیز می‌توانند آثار نوشتاری خود در حوزه تئاتر را که طی سال ۹۳ منتشر شده، در هر یک از بخش‌های این مسابقه شرکت دهند. ارسال سندی که تاریخ انتشار مطلب وبلاگ‌نویسان را مشخص کند، الزامی است.

۱۰) متقاضیان با الصاق برگه تعیین گرایش، دبیرخانه انجمن را در تقسیم صحیح مطالب یاری کنند. به طور مثال اگر اثری متقاضی حضور در بخش نقد است، روی برگه الصاقی کلمه «نقد» درج شود. بدیهی است در صورت عدم رعایت این بند، دبیرخانه انجمن مجاز به تفکیک آثار در گرایش‌های مختلف است و اعتراض وارد نیست.

۱۱) در بخش ترجمه آثاری مورد قبول است که در رسانه‌های مکتوب یا مجازی با نام صاحب اثر منتشر شده باشد.

۱۲) اصل مطالبی که در بخش ترجمه شرکت می‌کنند حتماً باید به پیوست مطلب اصلی  که ترجمه از روی آن صورت گرفته، ارائه شود.

۱۳) اعلام نتایج قطعی این مسابقه، همزمان با مراسم سالانه انجمن خواهد بود.

۱۴) عملکرد فعالان رسانه در دو حوزه رسانه‌های دیداری و شنیداری (رادیو و تلویزیون) بر اساس بررسی عملکرد کمی و کیفی ایشان در طول سال ۹۳ و به انتخاب هیات مدیره انجمن صورت خواهد پذیرفت.

۱۵) حضور حداقل شش اثر یا شرکت‌کننده، کف مورد قبول آثار برای آغاز رقابت در هر بخش محسوب می شود. به طور مثال برای آغاز رقابت در بخش یادداشت، حضور شش اثر یا شش متقاضی، رقابت را شکل می‌دهد.

۱۶) در بخش گفت‌وگو، گفت‌وگوهای خبری مورد قبول نیست؛ در این مسابقه منظور از گفت‌وگو، شکل‌گیری فرآیند پرسش و پاسخ چالشی است.

۱۷) بخش مقاله شامل مطالبی است که جنبه علمی، پژوهشی، تحقیقی و تحلیلی در حوزه تئاتر داشته باشد.

۱۸) انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر با نیت حمایت از فعالیت‌های پژوهشی در حوزه تئاتر، امسال و برای نخستین بار، پژوهش یا پژوهشگر ممتاز سال ۹۳ را از طریق رصد کمیته پژوهشی انجمن به سرپرستی امین عظیمی، انتخاب و در مراسم سالانه انجمن مورد تقدیر قرار خواهد داد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاع بیش‌تر درباره این مسابقه می‌توانند با محمد بهرامی، مدیر روابط عمومی خانه تئاتر به شماره ۶۶۹۷۵۷۲۱ تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *