«نصرالله قادری» قائم مقام جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت شد


دکتر نصرالله قادری پژوهشگر نویسنده و کارگردان عرصه هنرهای نمایشی کشور به عنوان قائم مقام شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاترمقاومت منصوب شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، امیر نصیر بیگی دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاترمقاومت، طی حکمی دکتر نصرالله قادری را به عنوان قائم مقام این جشنواره منصوب کرد.
دربخشی از این حکم آمده است: امیداست با بهره مندی از تجارب گذشته و استفاده از خرد جمعی و نیز همیاری و تعامل حداکثری با هنرمندان فرهیخته و ارزشمند تئاتری کشور شاهد جشنواره ای پویا، فراگیر و باکیفیت درجهت نیل به اهداف عالیه انقلاب شکوهمند اسلامی ایران برابر منویات مقام عظمای ولایت (مدظله العالی) باشیم.
دکتر نصرالله قادری نویسنده، کارگردان، منتقد و استاد دانشگاه، دارای مدرک درجه یک هنری و دانش آموخته رشته کارگردانی تئاتر، عضو کانون مدرسان خانه سینما، عضو شورای پژوهشی اداره کل هنرهای نمایشی، عضو سابق هیات علمی دانشگاه های هنر و دانشگاه آزاد اسلامی، عضو کانون ملی منتقدان تئاترایران وابسته به A.I.C.T. سردبیر ماهنامه تخصصی نمایش است که سابقه تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی، دانشکده صداو سیما، سوره، نبی اکرم (ص) و دانشگاه هنر را در کارنامه خود دارد.
وی همچنین کارگردانی بیش از ۳۰ نمایش درداخل کشور و درجشنواره های داخلی و خارجی و نیز تالیف و نگارش بیش از ۴۰ عنوان نمایشنامه و کتاب تخصصی درحوزه نمایش و بیش از صدها عنوان مقاله، نقد پژوهش و تحقیق در مجلات ادبی و هنری و پژوهشی و نیز داوری چندین جشنواره معتبر داخلی نظیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر، تئاترسوره، تئاترماه، تئاترشهر و تئاتردفاع مقدس و نیز سخنرانی در چندین همایش و کنفرانس بین المللی با موضوع تئاتر درچندین کشور دنیا ازجمله لهستان، آلمان، آمریکا، هند و فرانسه را بر عهده داشته است.
شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاترمقاومت آذر ماه سال ۹۷ به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری امیر نصیر بیگی در تهران برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *