“عروسی” در تالار قشقایی برپا می شود


نمایش کمدی “عروسی” نوشته نیکولای گوگول به کارگردانی وحید اخوان در تالار قشقایی روی صحنه می رود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی گروه تئاتر کلاسیک، نمایش “عروسی” نوشته نیکولای گوگول با ترجمه آبتین گلکار و به کارگردانی وحید اخوان از روز یکشنبه ۱۲ آذر طی مراسمی، به دست “سیاوش طهمورث” از چهره های هنری پیشکسوت سینما و تاتر، با حضور جمعی از هنرمندان افتتاح و در تالار قشقایی به روی صحنه خواهد رفت.

“عروسی” که از کمدی های انتقادی و از آثار درخشان “گوگول” نویسنده و طنزپرداز برجسته جهان است، موقعیت ورود همزمان چند خواستگار برای ازدواج با دختری متمول که آرزوی وصلت با اشراف زاده ای را دارد روایت میکند که خواستگاران برای آنکه خود را در دل دختر دم بخت جا کنند ‌و در همان حال‌، سایر رقیبان را از چشم او بیندازند‌، به انواع و اقسام حیله‌ها و ترفند‌ها متوسل می‌شوند‌. گوگول در این نمایشنامه کاستی‌هایی را در شخصیت هر یک از قهرمانان اثر گنجاده است و با نمایش و گاه بزرگ‌نمایی این کاستیها و واداشتن ما به خندیدن به آنها‌، توجه همذات پندارانه مخاطب را به احتمال وجود همین عیوب در خودش بر می‌انگیزد‌. وحید اخوان کارگردان این نمایش، با وفاداری اصل نوشته گوگول اما با نگاهی نو و رئالیستی، این اثر را اجرا میکند.

در این نمایش بازیگرانی چون: حبیب دهقان نسب، کاظم هژیرآزاد، محمد ساربان، علیرضا درویش نژاد، هومان سالکی، سودابه صادقی، الهام ذوالفقاریان، آسیه عطوفی، فاطمه پورمحمدی، محمدرضا خادمی و وحید اخوان ایفای نقش میکنند. طراح لباس: وحید اخوان، طراح صحنه: وحید اخوان و فرشید حیدری، طراح نور: بابک شاه علیزادگان، طراح گریم: بهمن صنیعی، طراح پوستر: امیر اردستانی، دستیاران کارگردان: سبا امیری و قدرت رهبری، مدیر صحنه: مهسا ربیعی، منشی صحنه: ریحانه اشتری و مشاور رسانه: محمد وفایی از عوامل اجرایی این نمایش هستند.

نمایش عروسی از دوازدهم تا بیست و هفتم آذر، هر روز به جز شنبه ها در تالار قشقایی مجموعه تاترشهر تهران راس ساعت ۱۹ اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *