معرفی سه نمایش دیگر از بخش بین الملل جشنواره نمایش عروسکی


نمایش «نویسنده» از هلند، «پیتر ببره» از اکراین و «اودیسه» از روسیه از جمله نمایش‌هایی هستند که در بخش بین‌الملل شانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک به صحنه می‌روند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، نمایش «نویسنده» نوشته «اولریک کواد» و کار «جو استوم‌گرن» درباره یک دانشجوی ادبیات است که برای تز فوق لیسانسش درباره نویسنده خاصی تحقیق می‌کند و به تدریج وارد داستان‌های آن نویسنده می‌شود.

این نمایش ویژه مخاطب بزرگسال، به زبان انگلیسی و با زیرنویس فارسی اجرا می‌شود. نمایش «نویسنده» با عروسک‌های غول‌پیکر، ماپت و تن‌پوش اجرا می‌شود.

اما گروه روسیه با نمایش «اودیسه» دیگر مهمانان خارجی این دوره از جشنواره هستند. این نمایش نوشته و کار «الکسی لیلاوسکی» است که نگاهی متفاوت به داستان مشهور «اودیسه» دارد. این نمایش که مخاطب آن خانواده‌ها هستند با تکنیک عروسکی تاب تیبل اجرا می‌شود.

«پیتر ببره» کار کشور اکراین، دیگر اثری است که در بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر عروسکی به صحنه می‌رود. این نمایش ویژه تماشاگران کودک اجرا می‌شود و داستان آن درباره بچه ببری است که در جنگل مراحل رشد و بزرگ شدن را طی می‌کند. داستان این نمایش در یکی از جنگل‌های آفریقا اتفاق می‌افتد. نویسنده نمایش «پیتر ببره» یانو شوسکا و کارگردان آن نویا زین است. این نمایش یک اثر موزیکال است که با بهره‌گری از تکنیک‌های مختلف تئاتر عروسکی به صحنه می‌رود.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاترعروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند یکم تا هشتم شهریور ماه در تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *