معرفی برگزیدگان نهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی رضوی


آیین پایانی نهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان رضوی و عروسکی ضامن آهو با معرفی برگزیدگان در شهر بندرعباس برگزار شد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، این دوره از جشنواره با حضور گروه های نمایشی از استان های همدان، خراسان رضوی، تهران، مازندران و هرمزگان از ۱۸ تا ۲۱ مهر ماه ۹۴ در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شده و روز گذشته با برپایی آیین اختتامیه به کار خود پایان داد.

در آیین اختتامیه این جشنواره جعفری مدیر عامل بنیاد رضوی، ارمغان بهداروند مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی، درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های جنوبی از برگزیدگان جشنواره با اهدای لوح و تندیس جشنواره تقدیر کردند.

جعفری مدیر عامل بنیاد رضوی طی سخنانی آمادگی بنیاد رضوی را برای حمایت مالی از آثاری که ارزش هنری و خلاقیت های تئاتری آن توسط مرکز هنرهای نمایشی مورد تایید قرار گیرد اعلام کرد.

ارمغان بهداروند مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی نیز  با اشاره به توسعه و ترویج تئاتر دینی که از الویت های اداره کل هنرهای نمایشی در سال تئاتر بوده است، ضرورت پرهیز از نگاه کلیشه ای و کم عمق به موضوعات و مفاهیم اعتقادی را اسباب اعتلای رویکردهای دینی در تئاتر دانست و اظهار امیدواری کرد، گروه های نمایشی با محوریت قرار دادن اجراهای عمومی، فرصت مردمی تر شدن تئاتر را فراهم آورند.

علیرضا درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز اظهار داشت جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی ضامن آهو توانسته است پس از ۹ دوره برگزاری مستمر، نقشی اساسی و تعیین کننده در ترویج فرهنگ رضوی در هنر تئاتر و به ویژه قشر کودکان و نوجوانان داشته باشد.

وی افزود: یکی از بهترین روش های انتقال مفاهیم فرهنگ منور رضوی به کودکان از طریق هنر تئاتر و به ویژه تئاترعروسکی است که به خوبی و شایستگی از طرف کودکان پذیرفته و در ذهن و جان آن ها نهادینه می شود.

دبیر برگزاری نهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان عروسکی ضامن آهو اظهار داشت: کیفیت بخشی به متون نمایشی و همچنین حمایت از کارگردانان در تولید آثار هنری و تأکید بر اجرای عموم نمایش ها از مهمترین اهداف مدنظر در جشنواره نهم است که با برگزاری جلسات مستمر با اساتید و اهل فن تا حدود زیادی به این نتایج نزدیک شده ایم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآور شد: ۳۰ نمایش از سراسر کشور- قزوین، خراسان رضوی، مازندران، همدان، تهران، یزد، اصفهان، اردبیل، هرمزگان و … کاندیدای حضور در این جشنواره بودند که پس از بررسی آثار توسط هیأت داوران، ۱۰ نمایش مجوز ورود به بخش مسابقه را به دست آوردند.

وی به گروه های راه یافته به جشنواره اشاره کرد و گفت: نمایش های ” بر بال آرزو ” به نویسندگی مهدی سیم ریز و کارگردانی سیما پهلوان عبدل آبادی،”نذر سالار” به نویسندگی و کارگردانی علی روحی،”هتل” به نویسندگی و کارگردانی مهدی سیم ریز،” لی لی حوضک ” به نویسندگی فاطمه شیرزاده و کارگردانی محبوبه پاداش از مشهد مقدس و نمایش های ” روزی روزگاری” به نویسندگی و کارگردانی سمیه گلباز و داود بختیاری، ” علیمردان خان در آسمان هشتم” به نویسندگی نسرین خنجری و کارگردانی حسین چراغی از تهران و نمایش های” تولدت مبارک” به نویسندگی و کارگردانی رضا جوشعار و “خیابان های دوست داشتنی” به نویسندگی و کارگردانی مصیب داوری به ترتیب از بندرعباس و شهرستان رودان، نمایش “نذر خاتون” به نویسندگی و کارگردانی طیبه مقدم از قائم شهر مازندران و نمایش ” گل پری” به نویسندگی و کارگردانی محسن پور قاسمی از همدان در نهمین جشنواره تئاتر ضامن آهو به رقابت پرداختند.

هیئت داوران این دوره از جشنواره مشتمل بر فریبا رییسی، مریم معینی و شادی پور مهدی با معرفی دو نمایش برگزیده این دوره “تولدت مبارک” و “گل پری” از استان های هرمزگان و همدان، از کیفیت مطلوب آثار اجرا شده به نیکی یاد کرده و نکاتی ضروری را در بیانیه هیئت داوران به گروه های شرکت کننده متذکر شدند.

نهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی ضامن آهو ۱۸ الی ۲۱ مهرماه در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *