در مصاحبه اختصاصی با تئاتر فستیوال :

هاله گرجی:  با فکر باز به دیدن “خداحافظ باغ آلبالوی من” بیایید.


نمایش “خداحافظ باغ آلبالوی من” به کارگردانی سارا مخاوات در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر در حال اجرا است . از این رو خبرنگار تئاتر فستیوال گفتگویی با هاله گرجی ، یکی از بازیگران این نمایش انجام داده است که می توانید در ادامه بخوانید :

 

هاله گرجی در رابطه با همکاری و حضور خود در نمایش ” خداحافظ باغ آلبالوی من ” به خبرنگار تئاتر فستیوال گفت : من توسط یکی از دوستان به سارا مخاوات معرفی شده ام . متن را که خواندم آن را دوست داشتم . اگرچه متن سنگینی بود و آن موقع نمی دانستم قرار است در اجرا چه اتفاقی بیفتد ، با این وجود حال خوبی داشتم . پرسوناژی که نقش آن را بازی کرده ام ویژگی هایی دارد که شبیه خودم است . از سوی دیگر یکی از دلایلم برای انتخاب این متن این مسئله بود که در زندگی شخصی ام هم در شرایطی هستم که احساس کردم شاید این تئاتر به من کمک کند و به نوعی تئاتر درمانی کنم .

بازیگر ” خداحافظ باغ آلبالوی من ” در رابطه با موضوع این نمایش و نقش خود توضیح داد : “خداحافظ باغ آلبالوی من” یک نمایش سورئال است و صحنه نمایش ذهن یک آدم است . این ایده برای من بسیار جذاب بود که بتوان ذهن یک آدم را نشان داد . بیشتر توضیح نمی دهم تا مخاطبان خودشان نمایش را ببینند .

وی در رابطه با مدت زمان و نوع تمرینات خود با گروه نمایش اذعان داشت : حدود یک ماه و نیم با گروه تمرین کرده ام. البته من کمی دیر به گروه اضافه شدم ولی به صورت فشرده هر روز به مدت حدودا چهار ساعت تمرین داشته ایم . با کارگردان در رابطه با نمایش و نقش ها بسیار صحبت می کردیم و با بازیگران دیگر هم اتود می زدیم و سعی می کردیم این فضای ذهنی را هرچه بیشتر نمایشی کنیم . تا این که کم کم نقش ها شکل گرفت و آنچه شد که میبینید .

گرجی در خصوص مواجه مخاطب با این نمایش توصیه کرد : مخاطبی که می خواهد این نمایش را برای دیدن انتخاب کند باید با فکر باز و فارغ از چهارچوب های معمول ذهنی به دیدن این نمایش بیاید تا بتواند با دید متفاوتی این نمایش را ببیند .

در پایان بازیگر نمایش ” خداحافظ باغ آلبالوی من ” درباره وضعیت حال حاضر تئاتر گفت : همه همیشه از وضعیت تئاتر گله می کنند ولی به نظر من اوضاع خوب است . نمایش هایی که این روزها به روی صحنه می رود گروه هایی هستند که اغلب تازه آمده اند . به نظر من مشکل اغلب این آثار متن است ولی گروه های خوب و با انگیزه ای کار می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *