همایون ارشادی قصه دریای فلانتزو را روایت می کند


نمایش “قصه دریای فلانتزو” به کارگردانی صدف بیگدلی و نویسندگی عماد رضایی نیک شب گذشته در خانه نمایش به روی صحنه رفت .

تئاتر عروس111کی

نمایش، داستان زندگی یک زن با سگ محبوبش را نشان می دهد و همچنین اتفاقاتی که بر سر راه این زن افتاده که سبب شده که او به شغل آرایشگری روی آورد را به نمایش گذاشته است .

داستان از زبان راوی که همایون ارشادی آن را بر عهده داشت ، روایت می شود . داستانی ساده و حتی به ظاهر پیش پا افتاده که تنها با خلاقیت در اجرا اندکی متفاوت شده بود . صحنه پردازی نمایش و بویژه ساخت عروسک ها بسیار ضعیف بود به طوری که عروسک ها در اجرا فرمی تکه تکه پیدا می کردند . موسیقی متن نیز بی ربط با داستان نمایش اجرا می شد.

نمایش “قصه دریای فلانتزو” شروعی عالی داشت و می توانست مخاطب را تا انتهای کار با خود همراه کند ولی قصه نمایش تا آخر اجرا یک خط کلی را طی نمی کرد ، راوی داستان در اواسط نمایش، قصه زنی را روایت می کرد که برای رنگ کردن موهایش به آرایشگاه می آید و ما تنها شاهد چند المان هستیم که در وسط نمایش به یکباره رها می شوند و دیگر به آن پرداخته نمی شود که این اتفاق سبب چند پارگی نمایش می شود زیرا داستان اصلی نمایش مرتبط به عروسک سگ است و تا پایان روایت گر زندگی اوست . مشکل اصلی نمایش وارد کردن قصه ای دیگر آن هم در زمان تعیین شده برای نمایش که تنها سی دقیقه است ، غیر ممکن است .

در انتهای نمایش صدف بیگدلی این اجرا به عماد رضایی نیک نویسنده این نمایش تقدیم کرد.

عروسک گردان های این نمایش پرواز فروزنده ، شهرزاد نیک مرام ، سارا مرادی ، بنفشه جلالی ، مینا رمضانی و فاطمه مقدسی بودند .

نسترن داوودی – تئاتر فستیوال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *