میزبانی مرکز تئاتر کانون از «پاهای خانم هزار پا»


نمایش «پاهای خانم هزار پا» با نقش‌آفرینی نوجوانان دارای نیازهای ویژه در مرکز تئاتر کانون اجرا می‌شود.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش «پاهای خانم هزار پا» به کارگردانی مهدی خجستگی با مشارکت و نقش‌آفرینی نوجوانان دارای نیازهای ویژه از ۲۶ فروردین در مرکز تئاتر کانون اجرا می‌شود.

این نمایش همه روزه به جز شنبه‌ها در فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰ در سالن گلستان این مرکز واقع در پارک لاله تهران روی صحنه می‌رود.

«پاهای خانم هزارپا» نمایشی از شهر قم است که با نویسندگی ندا حاجی‌بابایی به عنوان چهارمین نمایش طرح حمایت از اجرای تئاتر فراگیر (کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه) در مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود.

«پاهای خانم هزارپا» که در جشنواره منطقه‌ای آفتاب شهرکرد نیز برگزیده شده است، روایت خانم هزارپایی است که از پاهای خود خسته شده و از شهر بیرون می‌آید و با کرمی روبرو می‌شود …

این نمایش‌ها با هدف آماده‌سازی کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه برای ورود به جامعه، تولید می‌شود.

استفاده از فرصت‌های برابر آموزشی و فرهنگی و تحقق عدالت فرهنگی، استفاده از خدمات فرهنگی برای همه کودکان و نوجوانان، توجه به تعلیم و تربیت و زندگی در شرایط سخت، شکوفایی استعدادهای این کودکان و نوجوانان، ایجاد اعتماد به نفس و قدرت تصمیم‌گیری صحیح و سوق دادن آنان به مراکز فراگیر کانون از دیگر اهداف تولید این آثار هنری است.

دستیار کارگردان این نمایش فاطمه سیدطالبی و بازیگران آن علیرضا نامدار، سیدهاشم موسوی، مهدی سوری، مرضیه کریمی، سمیه شیری، الهه اکبری، فاطمه فرکی، سمانه دلیر و علی‌اصغر تقی‌پور هستند.

آهنگسازی این اثر را حامد جهان‌بخش، طراحی لباس مهدی خجستگی، طراحی صحنه و حرکت‌ها حسن نوری و طراحی نور را محمدرضا شاملوفرد به عهده داشته‌اند. در عین حال فائزه امیرحسینی به عنوان دوزنده لباس و سازنده دکور و فاطمه زارعی به عنوان عکاس با این نمایش همکاری می‌کنند.

مدیر تولید و برنامه‌ریز این نمایش حسن نوری است و مدیریت صحنه را حسین خلج، طراحی پوستر و بروشور را مرتضی عقیقی و طراحی و گریم را خدیجه زارعی بر عهده دارند.

مدارس و مهدهای کودک می‌توانند با هماهنگی قبلی صبح‌ها از این نمایش که به سفارش اداره کل سینمایی و تئاتر کانون تولید شده است، دیدن کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *