در شانزدهمین جشن بازیگر خانه تئاتر اتفاق افتاد ؛

پرویز فنی زاده از دستان جمشید مشایخی جایزه گرفت !


جشن بازیگر خانه تئاتر شامگاه شنبه ۱۴ اردیبهشت در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد و برگزیدگان یکسال گذشته تئاتر معرفی شدند.

به گزارش تئاتر فستیوال ، شانزدهمین جشن بازیگر خانه تئاتر ، شامگاه روز گذشته ، شنبه ۱۴ اردی بهشت ماه ، با اجرای بهزاد فراهانی ، در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد .

پرویز پورحسینی ، محمد ساربان ، محمد متوسلانی ، مریم معترف ، ایرج راد ، شهرام گیل آبادی ، محمودرضا رحیمی ، الهام کردا ، حامد کمیلی ، جلیل فرجاد ، مرتضی میرمنتظمی ، اسماعیل خلج ، فرزانه نشاط خواه ، جمشید جهانزاده ، منصور خلج ، علی عمرانی و تعدادی دیگر از هنرمندان و بازیگران تئاتر در این مراسم حضور داشتند .

در ابتدای این مراسم بعد از قرائت سرمقاله توسط فراهانی ، رئیس انجمن بازیگران خانه تئاتر ، از طولانی‌ترین نقاشی ، به طول ۱۳ متر رونمایی شد که تصویری از پیشکسوتان تئاتر بود . این نقاشی به سرپرستی ماهدیس نصیرپور کشیده شده بود .

این مراسم یک ایده ی ویژه داشت و آن اجرای نمایش های کوتاهی بود که درباره دوازده نفر از پیشکسوتان تئاتر از جمله عبدالحسین نوشین ، لرتا هایراپتیان ، محمدعلی جعفری ، مهدی فتحی ، مهین اسکویی ، عصمت صفوی ، پرویز فنی‌زاده ، جمشید مشایخی ، رقیه چهره‌آزاد ، خسرو شکیبایی ، عزت‌الله انتظامی و جمیله شیخی بود و بازیگران مختلفی چون رضا بهبودی ، فرزین محدث ، فهیمه رحیم نیا ، سینا رازانی ، هادی مرزبان ، سیما تیرانداز و مسعود رحیم پور ، سانیا سالاری ، نوشین اعتماد ، سامان مظلومی ، کسری کندری ، مانیا علیجانی ، در نقش این پیشکسوتان ، نقش آفرینی کردند و نویسندگی و کارگردانی آن بر عهده محمد رحمانیان بود .

در ادامه در بخش های ویژه ای از مراسم ، از مهناز شریفی ، علی آزادنیا ، سوسن مقصودلو و رضا بابک تجلیل به عمل آمد .

وحید آقاپور برای بازی در نمایش ” تیولا ” ، میکائیل شهرستانی برای بازی در نمایش ” آوازه خوان خیابان منهتن  ” ، سروش طاهری برای بازی در نمایش های ” آقا دلبر” ، ” روز بیست و یکم ” ، ” ما داریم از این خونه میریم ” ، علی عمرانی برای بازی در نمایش ” لیلا و چند مسافر دیگر ” ، ناصر عاشوری برای بازی در نمایش ” لیرشاه ” ، فربد فرهنگ برای بازی در نمایش ” آمادئوس ” ،  حامد کمیلی برای بازی در نمایش ” ریچارد ” ، حسین کشفی برای بازی در نمایش ” شلیک به تئاتر شهر ” ، فرزین محدث برای بازی در نمایش ” استیو جابز ” ، مجید نوروزی برای بازی در نمایش ” آمادئوس ” کاندیدای بازیگری مرد بودند که طی این مراسم و در بخش بازیگری مرد مجید نوروزی ، حسین کشفی اصل ، ناصر عاشوری و فرزین محدث به عنوان بازیگران برتر مرد تئاتر ایران در یک سال گذشته معرفی شدند .

 فرزین محدث که در بخشی از این مراسم در قامت پرویز فنی زاده نقش آفرینی کرده بود ، بعد از اعلام نام او به عنوان یکی از بازیگران برتر ، با همان لباس و گریم خود در این نقش ، به روی صحنه آمد و جایزه خود را از دستان بازیگری که در نقش جمشید مشایخی بود ، دریافت کرد .

و همچنین مانلی حسین پور برای بازی در نمایش ” پک ” ، نسرین درخشان زاده برای بازی در نمایش ” خانه برناردا آلبا ” ، سارا رسول زاده برای بازی در نمایش ” خانه برناردا آلبا ” ، آوا شریفی برای بازی در نمایش ” فیل در تاریکی ” ، یلدا عباسی برای بازی در نمایش ” خانه برناردا آلبا ” ، مونا فرجاد برای بازی در نمایش ” پرواز به تاریکی ” ، الهام کردا برای بازی در نمایش ” مالی سوئینی ” ، پرستو گلستانی برای بازی در نمایش ” عکس خانوادگی ” کاندیداهای بازیگری زن بودند که نسرین درخشان‌زاده ، مونا فرجاد و پرستو گلستانی به عنوان بازیگران برتر زن تئاتر ایران در سال ۹۷ معرفی شدند.

هیأت داوران انجمن بازیگران خانه تئاتر نیز جایزه ویژه بازیگر سال ۹۷ را به میکائیل شهرستانی اهدا کرد.

شهرستانی بعد از دریافت جایزه خود ، تصریح کرد: « این جایزه را باید ۲۴ سال پیش می‌گرفتم ولی جایزه من را دزدیدند و در پشت صحنه تالار وحدت به فرد دیگری دادند که بعدها رئیس مرکز هنرهای نمایشی شد. عضو هیچ تشکیلاتی حتی خانه تئاتر نیستم و اینجا تشکر می‌کنم جایزه‌ای را که ۲۴ سال پیش از من دزدیدند به من برگرداندید. »

همچنین هیأت داوران از گروه بازیگران نمایش « افرا » به کارگردانی سهیل ساعی نیز قدردانی کردند .

اجرای قطعات موسیقی با خوانندگی رستاک حلاج و صابر جعفری با نوازندگی سردار سرمست و همچنین اجرای گروه کُر فیلارمونیک به سرپرستی علیرضا شفقی‌نژاد از دیگر برنامه‌های این جشن بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *