پیام‌های تسلیت مسئولین هنری برای درگذشت بهرام ریحانی


رییس مجموعه تئاتر شهر ، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر کل هنرهای نمایشی در پیام هایی جداگانه ، درگذشت هنرمند فقید زنده یاد بهرام ریحانی بازیگر جوان تئاتر کشورمان را تسلیت گفتند .

بهرام ریحانی

به گزارش تئاتر فستیوال ، در پیام تسلیت پریسا مقتدی ، رییس مجموعه تئاتر شهر آمده است:

بدون تردید هنرنمایی ماندگار و خاطره انگیز جوان برومند و رعنای کشورمان زنده یاد بهرام ریحانی که  در بدترین شرایط جسمی با اجرای نمایش«شادی حقیقی آرام و بی‌صداست» در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر به عنوان آخرین حضور او در صحنه هستی بخش تئاتر ایران انجام گرفت، از یادها و یادگاری هایمان فراموش نخواهد شد.

روح بلند و مهربان بهرام ریحانی در همین مدت بود که به همه درس آزادگی ، صبر، استقامت و امید به آینده را داد. او بدون هیچ گمانی از این پس نمادی از امید و حقیقت برای خانواده تئاتر خواهد بود.

با نهایت تالم و تاثر مراتب تسلیت خود را به مناسبت درگذشت هنرمند محبوب و مهربان اهالی تئاتر زنده یاد بهرام ریحانی را اعلام کرده و از خداوند منان علو درجات الهی و برای خانواده وی صبر مسالت دارم .

روحش قرین شادی و رحمت باد

همچنین علی مرادخانی ، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در پیام دیگری اظهار داشت :

«از دست دادن هنرمند جوان تئاتر، بهرام ریحانی، برای خانواده و دوستدارانش زخمی جانکاه است که هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود و صبوری کردن در برابر چنین ضایعه‌ای بس دشوار است. اما باید از خود بهرام بیاموزیم. زمانی که در پشت صحنه نمایش «بی‌لالا» با او گفت‌و‌گو می‌کردم، اگرچه سخت بیمار بود، اما روحیه‌ای ستودنی داشت و با شوق و ذوق از تئاتر می‌گفت و امید در چشمان دردکشیده‌اش می‌درخشید. باید همچون خود او باشیم که تا روزهای آخر با امید و انگیزه برای هنری که دوست داشت تلاش کرد و به حرمت زندگی خم به ابرو نیاورد.

درگذشت زودهنگام شادروان بهرام ریحانی را به خانواده محترمش و همه هنرمندان به ویژه اهالی تئاتر تسلیت می‌گویم و برای بازماندگانش آرزوی شکیبایی دارم.»

و در پیام مهدی شفیعی ، مدیر کل هنرهای نمایشی در پی در گذشت بهرام ریحانی آمده است :

هوالباقی
«مرگ پایان کبوتر نیست…»
سخت است باور مرگ هنرمندی که نماد ایستادگی در برابر بیماری بود.
او هم واره تلاش می­کرد برای بودن، ماندن و شدن. او به بالاترین قله­ های این سرزمین رفت تا به ما بیاموزد در سخت­ترین لحظه­ های بیماری نیز می­توان به زندگی لبخند زد. بهرام ریحانی نماد مبارزه با سرطان بود.
حضور او در نمایشی در جشنواره تئاتر فجر کمتر از یک ماه پیش نشان دیگری از امید او به زندگی بود.

درگذشت این هنرمند دوست داشتنی را به خانواده داغدارش و هنرمندان نجیب کشورمان تسلیت گفته و برای شادی روح بلندش از خداوند متعال مسئلت می­طلبم.

گفتنی ست بهرام ریحانی ، بازیگر جوان تئاتر، که از یک سال پیش با سرطان مبارزه می‌کرد ، روز گذشته ( سه‌شنبه ) ، پنجم اسفندماه در بیمارستان فیروزگر تهران دار فانی را وداع گفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *