پیام مدیر اداره کل هنرهای نمایشی به جشنواره نمایش عروسکی :

صدای مبارکِ یک دوست می‌آید


شهرام کرمی مدیر اداره کل هنرهای نمایشی در آستانه آغاز به کار هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران ـ مبارک پیامی را درباره این جشنواره منتشر کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از ستاد خبری هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران ـ مبارک، این مدیر هنری در پیام خود نوشته است:

“صدای یک دوست می‌آید. این بار مهمان دنیای راز و رمز و زیبایی نمایش عروسکی شده‌ایم که پر از عشق و زیبایی است. جادوی حضور همیشه این موجود خیال‌انگیز حس شور و رویا و بازی دارد. و البته گاهی صفات مرموز و پرابهام که این اسرار همیشه عروسک است. ماسک و نخ و سایه و دست یک همزاد دیرین بوده‌اند که اندیشه و باور انسان را بر صحنه تجلی کنند. دنیای صحنه بدون این ابزار امکان وجود نداشت. عروسک نقش زنده شدن خیال دارد برای نشان دادن فکر و نیاز انسان تا عمل و اراده او را بر صحنه زنده کند. آفرینش عروسک و جان‌بخشی به آن راز بزرگ صحنه است. این بار که با همت و تلاش گروه زیادی از هنرمندان عروسکی به دیدار موجودات خیال‌انگیز دعوت شده‌ایم ضمن قدردانی از این خانواده پرتلاش با نگاه دیگری از این دوست استقبال خواهیم کرد. عروسک‌ها ما را صدا می­زنند تا شوق و جادوی حیات را با ما قسمت کنند. جهان صحنه با حضور این فرزندان راستین هنر از گذشته تا امروز همیشه درخشان و پرافتخار خواهد بود. شور و شوق این صحنه را مدیون شما نمایشگران عروسکی هستیم که لحظات جاودان و مبارک را در«هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی» رقم خواهید زد. صدای مبارکِ یک دوست می‌آید….!”

هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند یکم تا هفتم شهریور ماه برگزار خواهد شد.

شادپیمایی این دوره از جشنواره روز چهارشنبه ۳۱ مرداد ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در مجموعه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد (بوستان آب و آتش) برگزار می‌شود و همه افراد و خانواده‌ها از طیف‌های مختلف برای حضور در این جشن شادی دعوت شده‌اند. تنها شرط حضور در این جشن، همراه داشتن عروسک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *