پیام علی مرادخانی به جشنواره سراسری تئاتر مقاومت


علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با هفته دفاع مقدس به پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت پیام داد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، متن پیام علی مرادخانی به شرح زیر است:

“اِنَّ اللّه یُدافِعُ عَنِ الّذینَ آمنوا

دفاع و رویکرد دفاعی برای صیانت از حق و مقابله با باطل و مقاومت در برابر تعدّی، تجاوز و هرگونه زیاده خواهی، در عموم نگرش‌های توحیدی و اندی‌های انسانی به ویژه دین مبین اسلام، جایگاه مشروع و مقبولی دارد و از نظر حقوقی درزمره حقوق اولیه همه انسان‌هاست که از حق حیات و زیست انسانی خود دفاع نمایند و خداوند متعال نیز در قرآن کریم، خود را مدافع اهل ایمان معرفی و مؤمنین را به حمایت خویش در برابر متجاوزان، مستظهر می‌نماید. ترویج و اشاعه فرهنگ دفاع و مقاومت علاوه بر سایر روش‌های فکری و فرهنگی، از طریق هنر و به خصوص تئاتر گسترش می‌یابد. هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است تا پایمردی‌ها، رشادت‌ها و مقاومت‌های یک ملت در مقابل جبهه گسترده استکبار جهانی در ۸ سال حماسه دفاع مقدس با زبان و بیان هنر به صحنه تئاتر کشور آید و جدال ظالم و مظلوم و تجاوز و دفاع و فرجام هر یک به نمایش گذاشته شود.

امروز با توجه به اتفاقات دهشتناک ووقایع وحشتناک در عرصه بین المللی و رواج خشونت و وحشت و نیاز جدی جامعه جهانی به صلح و امنیت در پرتو تعالیم دینی و معارف نجات‌بخش اسلامی، تئاتر مقاومت، مسئولیت خاصی برای کمک به مظلومان جهان از طریق روایت مقاومت مردم ایران در طول جنگ تحمیلی دارد که با بهره گیری از ظرفیت‌های ممتاز تئاتر ایران و آثار برجسته ای که هنرمندان بزرگ و بزرگوار کشور در همدلی و همسویی با آرمان مقدس دفاع آفریده‌اند، قابل عرضه در عرصه تئاتر ملی و بین المللی است.

اینجانب از همه دست‌اندرکاران جشنواره سراسری تئاتر مقاومت به خصوص هنرمندان ارجمند حاضر در آن صمیمانه تقدیر و توفیق روز افزون پاسداشت میراث گرانقدر شهیدان والامقام و مدافعان سلحشور میهن اسلامی را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *