پیام سید مجتبی حسینی به بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان؛

کودکانه، جهان را زیستن، آرمان و آرزویی است که ما را به شادی، دانایی و صلح، وعده می دهد


سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی که به مناسبت برگزاری بیست  و پنجمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان نوشت ابراز امیدواری کرد که هنرمندان با الگوآفرینی و نشاط­بخشی ، مشوق خانواده­هایی باشند که برای آموختن به تئاتر اعتماد کرده­اند

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ؛ در متن این پیام آمده است:

“هوالعزیز

کودکانه، جهان را زیستن، آرمان و آرزویی است که ما را به شادی، دانایی و صلح، وعده می­دهد. تئاتر، جویایِ این جهان است و قابِ کوچکِ صحنه، کیمیایی­ست که «رنجِ خواستن» را به «گنجِ توانستن» بدل می­کند. اگر نامِ دیگرِ تئاتر، «دیگری اندیشی» باشد، دشوار است به کودکانی اندیشید که «غولِ خشم و خشونت»، «قلعه­یِ شور و شوقشان» را تسخیر کرده است! دشوار است به کودکانی اندیشید که «اسبِ آرزوهایشان» در «هفت­خوانِ امید و آرزو» از نفس افتاده است! دشوار است به کودکانی اندیشید که در «غیبتِ لبخند»، «نقاشی­های غمگینی» دارند! دشوار است اما کودکانه جهان را زیستن، یعنی امید و امیدواری.

جشنواره­ی تئاتر کودک و نوجوان، در آزمونی دیگر و با حضور گروه­های ارجمند نمایشی بر آن است تا با طرح دغدغه­ها و دقیقه­های کودکان و نوجوانان این مرز و بوم، تکلیفِ تربیتی و نقشِ ترغیبی خود را ادا کند. امیدوارم هنرمندان عزیز در این دوره، با الگوآفرینی و نشاط­بخشی، مشوق خانواده­هایی باشند که برای آموختن به تئاتر اعتماد کرده­اند.

برگزاری این جشنواره در سرزمین کهن همدان، نکوداشت ایرانیانی است که بنا به تمدن دیرین و تعالیم دینی، از دیرباز تا کنون، به اصالت خانوادگی و هویت اجتماعی معتقد و مقیّد بوده­اند. فروتنانه و به تعظیم، درودگوی خیرخواهی اصحاب جشنواره و خونگرمی اهالی همدان هستم…

سیدمحمّدمجتبی حسینی ، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *