پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به اختتامیه دهمین جشنواره تئاتر رضوی


مهدی شفیعی در پیامی به اختتامیه دهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی، نسبت به تداوم این جشنواره ابراز امیدواری کرد.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، برای اختتامیه این رخداد نمایشی کشور، پیامی صادر کرد که به شرح زیر است:

«تئاتر رستاخیز آیین‌ها و سنت‌هاست. صحنه‌ای که با چراغی از اصالت و معرفت، روشنگر مواریث ارزشمندی است که سزاوار جاودانگی‌اند. تئاتر رضوی، نه در قامت یک جشنواره که مدرسه‌ای است برای آموختن و آموزاندن. آموختن از روضه رضوان حقیقت و آموزاندن پرواز در حریم ملکوتی حضرت دوست. امیدوارم این شوق، بارش بی‌دریغ تجربیاتی باشد که به برکت همسایگی با مهربان مولای سرزمین توس در تعالی تئاتر امروز، نمود چشم‌نوازی داشته باشد.

خرسندم که اکنون می‌توانم از تلاش مجموعه فخیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به تاکید وزیر محترم پرچم تعالی تئاتر را در سال همدلی و همزبانی برافراشته‌اند، همراهی‌های معاونت محترم امور هنری در فراز و فرودهای این طریق، مجموعه یکدل مدیریت استان خراسان شمالی که با علاقه‌مندی و اشتیاق از این رویداد استقبال نمودند، سختکوشی و تدبر مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی بجنورد و همکارانشان که یک دم دریغ نکردند، سپاسگزاری و تقدیر نمایم.

سزاوار است که امیدوار باشیم از پس این جشنواره مبارک، چشم انتظار اجرای عموم آثاری باشیم که هرکدام از گوشه‌ای از این خاک هنرخیز به این سرزمین متبرک مشرف شده‌اند.

خوشحالم که به یمن این رویداد، هنر و به ویژه تئاتر خراسان شمالی فرصت برخورداری از یک تالار دیگر که ظرفیتی مغتنم در این روزگار است را به دست آورده‌اند. آروزی من است که در ایام پیش رو تالار شمس، طلیعه تولیدات تازه تئاتر خراسان شمالی و توسعه و ترویج فرهنگ تئاتر باشد.

در جوار حریم حضرت رضا(ع) و در فرجام خوش تئاتر رضوی دعا می‌کنیم که به حق آن امام همام، تئاتر کبوتر دانایی صحن هنر باشد. تداوم این جشنواره که امروز شاهد استقبال بی‌نظیری در توجه بخشی هنرمندان بدان بوده‌ایم را از خداوند مسألت می‌نمایم.

روز و روزگار هنرمندان، استادان، داوران و مهمانان ارجمند این رویداد سرشار از آنات معرفت و ادوار آگاهی باد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *