پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت فاجعه «منا» و تعطیلی ۳ روزه تماشاخانه ها


مدیرکل هنرهای نمایشی ضمن تسلیت به مناسبت فاجعه درگذشت زائران خانه خدا در مکه مکرمه، رویدادهای تئاتری کشور را تعطیل اعلام کرد.

مهدی شفیعی

به گزارش تئاتر فستیوال ، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به مناسبت درگذشت جانسوز زائران خانه خدا در فاجعه پنج‌شنبه در مکه مکرمه، همه رویدادهای تئاتری کشور را تعطیل اعلام کرد.

در پیام مدیرکل هنرهای نمایشی آمده است: «اندوه تلخی است که در عید قربان، پرچم عزا برافراشته‌ایم و در سوگ هموطنان مومن خویش، به غم نشسته‌ایم. خداوند درگذشتگان این فاجعه را مشمول همنشینی با زاده کعبه قرار دهد و مجروحان مظلوم را شفای عاجل عنایت فرماید. اداره کل هنرهای نمایشی در پی اعلام عزای عمومی، با تعطیلی تالارها، تماشاخانه‌های تئاتر و تعویق رویدادهای تئاتری استان‌ها و جشنواره مریوان، به همدردی با ملت ایران و سوگواران این فاجعه عظیم خواهد نشست.»

همچنین برگزاری مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر شهر که پیش از این قرار بود امروز در فرهنگسرای اندیشه برگزار شود ، به تعویق افتاد .

گفتنی ست روابط عمومی مجموعه تئاترشهر اعلام کرده است ، تمامی تماشاگرانی که نسبت به خرید بلیت آثار نمایشی این مجموعه در روز جمعه سوم مهر ماه اقدام کرده‌اند، می‌توانند از روز یکشنبه پنجم مهر با مراجعه به گیشه نسبت به تعیین روز مورد نظر و تعویض بلیت اقدامات لازم را انجام دهند.

وب سایت خبری – تحلیل تئاتر فستیوال ، این فاجعه رخ داده را به تمامی مسلمانان ایران و جهان تسلیت می گوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *