پیام معاون رییس جمهور به جشنواره تئاتر «ایثار»


معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیامی به پنجمین جشنواره سراسری تئاتر «ایثار»، تلاش هنرمندان تئاتر کشور در خلق آثار فاخر با مضامین ایثار و شهادت را در خور تقدیر و ستایش دانست.

تئاترفستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیامی به پنجمین جشنواره تئاتر «ایثار»، هنرمندان عرصه ایثار را آیه‌ای از آیه‌های ایثار و تلاش توصیف کرد که هنرشان به تصویر کشیدن واژه های ارزشمند ایثار و شهادت است.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

«ایثار بیانگر رشد و معرفت انسانی است. ایثار از خود گذشتن است برای یافتن مفهومی برتر و والاتر، به یقین هر اقدامی جهت حفظ، اشاعه و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت، هنری بس ارزنده و شایسته است.

هنر در تمامی عرصه ها اثرگذار و ماندگار است و اینک از هنرمندان وادی عشق و ایثار سخن به میان می آید، هنرمندان عرصه ایثار هر کدام آیه ای از آیه های ایثار و تلاش هستند و هنرشان به تصویر کشیدن واژه های ارزشمند ایثار و شهادت و نشان دادن دلاورمردی ها و جان فشانی های انسان هایی از تبار قافله امام حسین (علیه السلام) و رادمردانی از کاروان علمدار کربلا است.

تلاش گرانمایه هنرمندان عرصه تئاتر کشور در خلق آثار فاخر جهت به تصویر کشیدن مضامین پربهای ایثار و شهادت و حقایق صحنه های مقدس در خور تقدیر و ستایش است. از این رو این جشنواره زمینه های درخشانی را جهت تقویت و ترویج مفاهیم این حوزه فراهم خواهد ساخت و سعی بر آن است که از تمامی عزیزان تلاش گر در این عرصه پشتیبانی کنم و برای همه هنرمندان و دست اندرکاران از درگاه ایزد منان بهروزی، سعادت و توفیق روزافزون خواستارم»

پنجمین جشنواره سراسری تئاتر ایثار از ۱۵ تا ۲۰ مهر سال جاری به دبیری حسین‌علی بیات از سوی معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید در تهران برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *