پیام وزیر ارشاد به جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان


سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان پیام داد.

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در متن پیام سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان آمده است:

دنیای کودکی ساحتی شریف و جهانی سراسر ظرافت و حساسیت است؛ جهانی که در عین پویایی، نشاط و تحرک واجد عمیق­ ترین لحظات و پاک­ترین عواطف است؛ این ساحت و این جهان سراسر رمز و شگفتی از آن رو که پایه و اساس شکل دهی و سامان­بخشی فردای جوامع بشری است، ارزش و اهمیت صد چندان می­ یابد و تئاتر از مهم­ترین و پویاترین هنرها برای مواجهه و تعامل کودک و نوجوان با جهان پیرامون و مسائل آن است تا کودک پرسیدن و اندیشیدن را دریافت و باور کند.

مایه خرسندی است که تئاتر کودک و نوجوان به استمرار در طول سال زنده است و اجرا می­ شود. اما این ضرورت همچنان باقی است که نهادهای آموزشی حضور مؤثر تئاتر را در مدارس فراهم کنند تا با تعامل و ارتباط بیشتر کودکان و نوجوانان با تئاتر، جامعه ای پویاتر و خلاق­تر داشته باشیم.

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در گستره­ای جهانی و پس از ربع قرن تجربه نمایش و نمود آفریده‌های هنری هنرمندان کوشای این حوزه بر آن است تا دامنه تأثیر خود را به مسائل بنیادی تر نیز بگستراند.

«محیط زیست، چالش­ ها، فرصت­ ها و تهدیدهای آن» مقوله­ ای سترگ و کلان است که بی­ گمان اگر کودکان و نوجوانان با شناختی دقیق و عمیق به پاسداشت و حفظ آن اهتمام ورزند، فردای جهان سبزتر، پاک­تر و آرام­تر خواهد شد و این مهم بی­ گمان بهره ­ای از فرهنگ ناب سرزمین ایران است که همواره مردمانش در جست و جوی پاکی، صلح و نیکی برای جهان بوده­اند.

تلاش ارزشمند هنرمندان گرامی تئاتر کودک و نوجوان سراسر کشور و حضور و همراهی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی، مدیران و مجریان تلاشگر را در بیست و ششمین جشنواره بین­المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان، یکی از کهن­ ترین شهرهای ایران اسلامی ارج می­ نهم و از پروردگار مهربان برای ایران عزیز و فرزندان پاکش فردایی روشن­تر، شادتر و آرام­تر آرزومندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *