برنامه کامل اجراهای چهارمین روز جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان


۱۵ نمایش در چهارمین روز از بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر کودک و نوجوان در همدان روی صحنه می‌روند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال ، یکشنبه ۱۲ مهرماه که برابر با چهارمین روز جشنواره است، نمایش «بیدلی بیدلان» نوشته ابراهیم عادل‌نیا و کارگردانی حسن شیخ‌زاده از اردبیل در بخش مسابقه کودک، به مدت ۵۰ دقیقه در سه نوبت ۱۰:۳۰، ۱۶ و ۱۸ در سالن اصلی مجتمع فرهنگی هنری بوعلی به صحنه می‌رود.

«یه دنیای رنگی» نوشته و کارگردانی و نویسندگی فریبا یعقوب‌لو از همدان،‌ به مدت ۴۵ دقیقه در پلاتو شماره یک مجتمع فرهنگی هنری بوعلی در ساعت‌های ۱۰:۳۰، ۱۶ و ۱۸ در بخش مسابقه کودک، اجرا می‌شود .

 نمایش «ستاره چشمک زن خوابالو» به نویسندگی و کارگردانی پیتر اشتامد از کشور آلمان،‌ به مدت ۳۰ دقیقه در پلاتو شماره دو استاد نصرالله عبادی مجتمع فرهنگی هنری بوعلی در سه نوبت ۱۰:۳۰، ۱۶ و ۱۸ در بخش تئا‌تر بین‌الملل به صحنه خواهد رفت.

 در بخش مسابقه نوجوان،‌ نمایش «ریناد روباهه» نوشته آرتور فاکویز و کارگردانی هادی شجاعی از بهبهان به مدت ۷۰ دقیقه در سالن اصلی مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی در سه نوبت ۱۰:۳۰، ۱۶ و ۱۸ اجرا خواهد شد.

نمایش «دنیا گرد است» به نویسندگی و کارگردانی ارورا ردریگرز دنیس بالدوف از کشور آلمان ،‌ به مدت ۴۰ دقیقه ، در تئا‌تر شهر مجتمع فرهنگی سینمایی در بخش تئا‌تر بین‌الملل در نوبت‌های ۱۰:۳۰، ۱۶ و ۱۸ اجرا می‌شود.

نمایش «غولاقو» به کارگردانی و نویسندگی امیر مشهدی‌ عباس از تهران در بخش مسابقه نوجوان به مدت ۶۰ دقیقه، در تالار فجر در ساعات ۱۰:۳۰، ۱۶ و ۱۸ و نمایش «شنل قرمزی» به نویسندگی و کارگردانی فهیمه میرزا حسینی از تهران به مدت ۲۰ دقیقه، در بخش تئا‌تر خردسال در ساعات ۱۰:۳۰، ۱۶ و ۱۸ در آمفی تئا‌تر اداره کل ارشاد اجرا می‌شود.

نمایش «نجات مادر» به نویسندگی و کارگردانی مارکو هولیکالا اوتسوکانتو از کشور فنلاند به مدت ۴۵ دقیقه در بخش تئا‌تر بین‌الملل در ساعات ۱۶ و ۱۸ در کانون مهدیه  روی صحنه می‌رود.

در بخش نمایش خیابانی در روز یکشنبه ۱۲ مهرماه، نمایش «قصه‌ها» نوشته امیرحسین شفیعی از ورامین به مدت ۲۰ دقیقه ساعت ۱۷ و نیز نمایش «روزی به غیر از هر روز» نوشته فرشید تمری و کارگردانی جواد رحیم‌زاده از چناران ساعت ۱۸ به مدت ۲۰ دقیقه هر دو در شهربازی رنگین کمان اجرا خواهند شد.

نمایش‌های «بچه‌های کار» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا آگاه از سنقر و «آبدزدک» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا جعفری لفوت از آستانه اشرفیه به ترتیب در ساعت ۱۷ و ۱۸ هردو به مدت ۲۰ دقیقه در پارک کودک اجرا می‌شوند.

همچنین در این روز در محوطه سالن آوینی نمایش‌های «نمایش سنتی پتروشکا» نوشته الکساندر گرف و کارگردانی از کشور روسیه به مدت ۲۰ دقیقه، «اکوان» نوشته مهدی شادمانی و کارگردانی سعید باغبانی از همدان به مدت ۳۰ دقیقه و «پاپا» نوشته و کارگردانی کاوه مهدوی از تهران با مدت زمان اجرای ۱۵ دقیقه به ترتیب در ساعات ۱۶، ۱۷ و ۱۸ اجرا خواهند شد.

برپایی کارگاه‌های آموزشی و جلسات نمایشنامه‌خوانی شبانه از دیگر برنامه‌های این روز است که با استقبال هنرمندان، مربیان و هنرجویان تئا‌تر برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *