کارگاه‌های آموزشی جشنواره تئاتر شهر با استادان پیشکسوت و جوان


شهرام کرمی تربیت نسل جوان را یکی از اهداف اصلی جشنواره تئاتر شهر عنوان کرد که با حضور اساتید پیشکسوت و جوان در بخش کارگاه‌های آموزشی سومین جشنواره تئاتر شهر مورد توجه قرار گرفته است.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومی سومین جشنواره تئاتر شهر، شهرام کرمی دبیر جشنواره تئاتر شهر درباره کارگاه‌های آموزشی این دوره از جشنواره گفت: «امسال هفت کارگاه آموزشی، با موضوعات متنوع و با استفاده از هنرمندان پیشکسوت و جوان را در نظر گرفته‌ایم که به تناسب ضرورت و نیاز جامعه هنری در همه سطوح برنامه ریزی شده است.»

کرمی درباره تعداد کارگاه‌هایی که درپایان دوره خود، یک اثر نمایشی را به عنوان خروجی ارائه خواهند کرد گفت: «برای ما مهم است که تمامی کارگاه‌های آموزشی خروجی داشته باشند. اما قرار است کارگاه‌های احسان فلاحت پیشه، فرهاد تجویدی و آذر مبارکی محصول نمایشی داشته باشند.»

مدیر هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره استقبال از کارگاه‌های آموزشی جشنواره گفت: «خوشبختانه برپایی کارگاه‌های آموزشی در مراکز فرهنگی هنری سازمان با ایام اوقات فراغت جوانان همزمان است و باعث شده که کارگاه‌های آموزشی بااستقبال خوب هنرمندان جوان همراه شود. حتی آمادگی داریم، خارج از زمانبندی جشنواره کارگاه‌های آموزشی را در سطح مراکز ادامه بدهیم.»

این نویسنده و کارگردان تئاتر انتخاب موضوع کارگاه‌های آموزشی را به میزان اهمیت عناصر درام و نمایش عنوان کرده و تصریح کرد: «نمایشنامه یکی از پر اهمیت‌ترین عناصر نمایش است. از این رو دو کارگاه در حوزه نمایشنامه طراحی کردیم که با حضور محمد چرمشیر و داریوش مودبیان، دو هنرمند شناخته شده این حوزه برگزار می‌شود. در مرحله بعد بازیگری و تئاتر عروسکی قرار داشت و پس از آن موضوع تئاتر محیطی و نمایش خلاق بود که در حوزه تئاتر امروز شهر قرار می‌گیرند.»

کرمی درباره بخش تئاتر امروز شهر توضیح داد: «سال گذشته بخش مجزایی را برای تئاتر شهر و شهروندی در نظر گرفته بودیم و شاهد بودیم که هنوز هنرمندان با مفهوم آن آشنایی ندارند و کمتر به دنبال مفهوم جدید در این حوزه نمایشی رفتند. از این رو امسال در بخش کارگاه‌های آموزشی به آن توجه شده است تا ابتدا تفاوت تئاتر محیطی با تئاتر خیابانی و ویژگی‌های آن برای هنرمندان مشخص شود و سپس به تولید اثر بپردازند.»

وی تاکید کرد: «تئاتر شهر و شهروندی یکی ازاهداف جشنواره و یک ضرورت برای ماست و باید در سال‌های آینده بخش مجزایی برای آن داشته باشیم.»

کارگاه‌های آموزشی سومین جشنواره تئاتر شهر از تیر ماه تا پایان شهریور ماه ۹۳ در فرهنگسرا‌ها و مراکز فرهنگی هنری شهر تهران برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تلفن‌های ۸۸۹۸۱۶۷۵ و ۰۹۱۹۸۲۷۸۱۱۰ نسبت به ثبت نام در این کارگاه‌های آموزشی اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *