” بی لالا ” ، پرحاشیه ترین و آخرین اجرای تئاتر فجر


نمایش ” بی لالا ” به کارگردانی یاسر خاسب قبل از مراسم اختتامیه ی جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر در حالی اجرا شد که حاشیه های فراوانی به همراه داشت . در ادامه گزارشی از اجرای این نمایش می خوانید :

تئاترفستیوال

به گزارش خبرنگار تئاتر فستیوال ، نمایش ” بی لالا ” به کارگردانی یاسر خاسب در آخرین ساعات سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر رکورد تاخیر را در بین تمامی نمایش های این دوره از جشنواره زد و به مدت ٨٠ دقیقه مخاطبان را پشت در تالار حافظ منتظر نگه داشت !
اجرای دوم این نمایش براساس جدول برنامه جشنواره قرار بود در ساعت ١٧:٣٠ اجرا شود ولی جالب اینجاست که تا ساعت ١٨:١٠ هیچ خبری از ورود تماشاگران به سالن نبود و همچنان تماشاگران جلوی درب تالار حافظ منتظر ایستاده بودند .
تقریبا ۴٠ دقیقه از زمان آغاز نمایش گذشته بود که یکی از عوامل گروه آمد و از همه به دلیل تاخیر بوجود آمده عذرخواهی کرد و گفت : ” به دلیل آن که اجرای اول این نمایش با تاخیر آغاز شده ، این اجرا نیز دیرتر به روی صحنه می رود . ”
ولی متاسفانه بدون آن که ساعت دقیق اجرا را بیان کند از دیده ها پنهان شد و همچنان تماشاگران را منتظر نگه داشت .

ساعت١٨:٢٠ بالاخره در تالار حافظ باز شد و تماشاگران را برای انتظار بعدی به داخل لابی حافظ دعوت کردند و تنها عوامل اجرایی نمایش !!! ( البته به قول مسئولین حافظ ) اجازه ورود داشتند که این اتفاق باعث خنده و تمسخر مردم شده بود چرا که یک ساعت از وقت مقرر گذشته بود و آنها باید همچنان منتظر می ماندند .
در بین تماشاگران منتظر در سالن چهره هایی چون قاسم زارع ، حمید پورآذری و بهاره رهنما دیده می شد .
در نهایت ساعت ١٨:۵٠ بود که انتظارها به پایان رسید و تماشاگران با بی نظمی فراوان وارد سالن شدند .
در ابتدای نمایش ، یکی از عوامل گروه گفت : دستگاه ما با آن که مکین تاش است اما crash کرده ! لطفا چند لحظه تحمل کنید تا دستگاه درست شود !!
سپس از همه تماشاگران خواست تا خود را تشویق کنند !!!
و خلاصه ، در ساعت ١٩ اولین پرده نمایش ” بی لالا ” که پرحاشیه ترین و آخرین نمایش سی و سومین جشنواره تئاتر فجر بود ، اجرا شد .
ساعت ١٩:٢٠ بود که علی مرادخانی معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در نیمه نمایش وارد سالن شد و قبل از آن که اجرا پایان یابد در ساعت ١٩:۴٧ سالن را ترک کرد ، پس از او ، بهاره رهنما نیز در پرده آخر این نمایش از جایش بلند شد و سالن را ترک کرد .
پس از پایان نمایش ” بی لالا” ، یاسر خاسب به معرفی عوامل گروه پرداخت و سپس از سفیر کشور ونزوئلا تشکر کرد و گفت : ” تمام تمرینات ما در منزل ایشان صورت گرفت . ”
یاسر خاسب بعد از تشویق مردم ، از بهرام ریحانی خواست تا دقایقی صحبت کند ، به این بهانه از تماشاگران تقاضا کرد که سالن را ترک نکنند و چند لحظه ای بنشینند .
بهرام ریحانی گفت : ” نمی دانم علیرضا نادری عزیز در این جا حضور دارد یا نه ! حدود ۶ ماه پیش روز ١١ مرداد ماه بود که یاسر به من زنگ زد و گفت : اجرای آخر من است ، شب گذشته مجید بهرامی میهمان نمایشم بود ، دوست دارم شب بعد تو باشی . فردای آن روز ، نامه ای به دست من رسید که بیماری شما سیری صعودی دارد و شما از کار افتاده شده اید .فردای آن روز من رفتم و گفتم : من حتی از کار افتاده ٢٠٪ هم نیستم ! ولی آن ها جواب دادند ، که ۶ نَفَر از جامعه پزشکی این موضوع را تأیید کرده اند و شما از کار افتاده معرفی شده اید . امشب ١٢ بهمن ماه است و دقیقا ۶ ماه از آن اتفاق می گذرد و این اجرا به این خاطر برای من با ارزش و مقدس است که من نه تنها به آن ۶ پزشک بلکه به جامعه پزشکی ثابت کردم که عشق مقدسی به نام تئاتر وجود دارد ! یاسر عزیز باعث و بانی این اتفاق شد و ثابت کرد که تئاتر می تواند همه چیز را کنار بزند . ”
بعد از این اتفاق همه تماشاگران از جایشان بلند شدند و او را تشویق کردند و در نهایت ساعت ٢٠:٠۵ دقیقه با پایان این نمایش پرونده سی و سومین جشنواره تئاتر فجر بسته شد .

يک نظر ثبت شده است .

  1. نرگس گفت:

    جاااااانممممم بهرام ریحانی عالی بوددد
    عزیییزم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *