یحیی توسلی : روی تابلــوهای مــربوط به ما ننــویسند “مـــعلول”، بنــویســند “پرتــــوان” .


نمایش “صندلی ها” نوشته اوژن یونسکو کار دیگری از گروه تئاتر “پاپیون” با بازیگران معلول پرتوان ، روز چهارشنبه ۷ بهمن ماه در تماشاخانه باران اجرا می شود . به همین بهانه مصاحبه ای کوتاه و خواندنی با یحیی توسلی یکی از بازیگران این نمایش انجام داده ایم که می توانید در ادامه بخوانید :

یحیی توسلی بازیگر صندلی ها

از سابقه هنری خودتان بگویید و این که چند وقت است که با گروه پاپیون همکاری می کنید ؟

شش ماه است که با گروه پاپیون آشنا شده ام و کار تئاتر می کنم . علاوه بر این  پنج فیلم بازی کرده ام و اکنون با افتخار در خدمت آقای رحیمی هستم .

 اشاره کردید که ۵ فیلم بازی کرده اید . در مورد این فیلم ها و فعالیت خودتان در سینما توضیح دهید .

اولین فیلمی که بازی کردم سال ۷۸ بود که با همان زمان هم بازیگری را شروع کردم ، فیلم سینمایی “تردید” به کارگردانی واروژ کریم مسیحی . دومین کارم با آقای علی ملاقلی پور فیلم “قندون جهیزیه” بود  که در نقش همسایه اکبر عبدی بازی می کردم . سومین فیلم هم فیلم سینمایی ” اروند” به  کارگردانی پوریا آذربایجانی است که من با ایشان بسیار راحت هستم و رابطه ی خوب و صمیمانه ای دارم . به نظرم درک متقابل بین بازیگر و کارگردان شکل گرفته است . من در این فیلم در نقش فرزند شهید بازی کرده ام و این فیلم قرار است در جشنواره فیلم فجر امسال اکران شود ، که خوشبختانه من قرارداد کاملا حرفه ای با گروه بسته ام و این نقش را خیلی دوست دارم ، با اینکه دیالوگ کمی دارم . علاوه بر اینها ۲ فیلم دیگر هم بازی کرده ام .

گفتید قرار داد حرفه ای بسته اید . این یعنی این که دستمزد می گیرید ؟

بله . ولی رسم نیست که در سینما دستمزد خودمان را اعلام کنیم . 

خیلی خوشحالم که با یک هنرمند حرفه ای در زمینه هنر های نمایشی مصـــاحبه می کنم . آقای یحیی توسلی آیا حرف پایانی دارید ؟

حرف پایانی من دو خواسته از مسئولین است . از آنان می خواهم که روی تابلوهای نهاد های مربوط به ما ننویسند ” معلول ” ، بنویسند پرتوان ؛ چون ما پرتوانیم و اگر بخواهیم می توانیم یک کوه را جابجا کنیم و دیگر این که برای ما شرایطی فراهم کنند تا بتوانیم شغل و درآمد خودمان را داشته باشیم و مستقل شویم .

و دیگر این که لازم می دانم در اینجا از دوست خوبم مهران قندهاری تشکر کنم ، او بهترین دوست من است که سابقه زیادی هم در بازیگری دارد و در این زمینه به من کمک زیادی کرده است .

يک نظر ثبت شده است .

  1. کرامتی . محسن .68 گفت:

    دم شما و آقای رحیمی گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *