۳ خبر کوتاه از ۳ نمایش تازه


اجرای «ننه دلاور و فرزندان او» از فردا ؛ اجرای نمایش «سوءتفاهم» در تماشاخانه سه نقطه ؛  اجرای نمایش «پی ۲» در تالار حافظ

خبر تئاتر

 

اجرای «ننه دلاور و فرزندان او» از فردا

به گزارش تئاترفستیوال، «ننه دلاور و فرزندان او» نوشته برتولت برشت به ترجمه مصطفی رحیمی و به کارگردانی زهرا صبری در تالار «چهارسو»ی تئاتر شهر به روی صحنه می‌رود.

در این نمایش بازیگرانی چون فاطمه معتمد آریا، بهناز جعفری، فاطمه نقوی و ستاره پسیانی حضور دارند.

نمایش «ننه دلاور و فرزندان او » داستان پیرزنی را روایت می‌کند که در زمان جنگ همراه با دو پسر و دختر لالش فروشنده دوره گرد است و از کمبود و قحطی سود می‌برد. این اثر نمایشی تلفیقی از حضور بازیگران و اجرای عروسکی است.

نمایش «ننه دلاور و فرزندان او» از پنج شنبه ۲ مرداد ساعت ۱۸/۳۰ و از روز سه شنبه ۷ مرداد ساعت ۲۰ در تالار چهاسوی مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه می‌رود.

 

*************************************

اجرای نمایش «سوءتفاهم» در تماشاخانه سه نقطه آغاز شد

به گزارش تئاترفستیوال ، نمایش «سوءتفاهم» نوشته آلبر کامو و کارگردانی محمدمهدی شاهی با بازی فرزانه زینتی، سحر ستوده، یاسمین فهبد، امیر ساعتچی و محمدمهدی شاهی، هر شب ساعت ۱۹ در سالن خسروشکیبایی تماشاخانه سه‌نقطه به صحنه می‌رود.

اجرای نخست نمایش «سوءتفاهم» که با استقبال مخاطبان روبرو شد به زنده‌یاد خسرو شکیبایی تقدیم شد.محمدمهدی شاهی کارگردان نمایش، پس از پایان اجرا، ضمن تشکر از حضور گرم مخاطبان و ادای احترام به روح بلند هنرمند عزیز زنده‌یاد خسرو شکیبایی، اجرای روز نخست نمایش را به ایشان تقدیم کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای رزرو با شماره ۰۹۳۸۱۵۹۱۸۹۸ و یا برای تهیه‌ بلیت از طریق سایت تیوال اقدام کنند.

 *************************************

اجرای نمایش «پی ۲» در تالار حافظ

همچنین به گزارش تئاترفستیوال، نمایش «پی ۲» که داستان ضحاک را در فضایی معاصر و با شکلی تجربی روایت می‌کند در تالار «حافظ» اجرا می‌شود. مرتضی میرمنتظمی کارگردان نمایش به ایسنا توضیح داد: در این نمایش سعی کردیم ضمن وفادار ماندن به داستان ضحاک شاهنامه، خوانشی معاصر و امروزی از آن داشته باشیم.

او درباره اجرای نمایش «پی ۲» در جشنواره تئاتر فجر سال گذشته یادآور شد: در جشنواره تئاتر فجر این نمایش با کار مشترک ایران و ارمنستان در بخش بین‌الملل اجرا شد که البته در آن زمان نیمی از گروه بازیگری نمایش از کشور ارمنستان بودند اما تصمیم گرفتیم برای اجرای عمومی‌مان که قرار است مخاطبان ایرانی داشته باشد فقط از بازیگران ایران استفاده کنیم و در اجرایی که در ارمنستان خواهیم داشت کار را با بازیگران آنجا به صحنه ببریم.

میرمنتظمی با بیان اینکه نمایش «پی ۲» تغییرات زیادی نسبت به اجرای جشنواره فجر داشته است، ادامه داد: اجرای عمومی ما نسبت به اجرای جشنواره تفاوت‌های زیادی در متن، طراحی صحنه و اجرا خواهد داشت و به طور کلی مخاطبان با اجرای متفاوتی روبرو خواهند شد.

این کارگردان با اشاره به اجرای نمایش‌اش در سالن «حافظ» تصریح کرد: از ابتدا سالن «حافظ» را برای اجرای عمومی این کار انتخاب کردم چون اساسا طراحی و تمرینات این نمایش براساس فضای سالن شکل گرفت.

حسین جمالی نویسنده نمایش «پی ۲» هم درباره این نمایشنامه توضیح داد: پیشنهاد نوشتن این متن از سوی مرتضی میرمنتظمی به من داده شد. در این متن علاوه بر اینکه کاراکترها و خود قصه شاهنامه حفظ شده است سعی کردیم خرده‌روایت‌های خودمان را هم مطرح کنیم و یکی دو کاراکتر بیشتر از قصه ضحاک شاهنامه داشته باشیم.

وی ادامه داد: به دنبال این بودیم که وارد فضای نمایش‌های ایرانی نشویم و کار را به شکل حماسی و اسطوره‌ای اجرا نکنیم چون اساسا نمی‌خواستیم خوانشی موزه‌ای از داستان ضحاک داشته باشیم و بیشتر تلاشمان این بود که برخوردی تجربی با این قصه داشته باشیم.

  نمایش «پی ۲» ۵ شهریورماه در تالار «حافظ» اجرای خود را آغاز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *