برگزاری رپرتوارِ «مونوگَهان» در تماشاخانه مهرگان/ معرفی داوران


گروه فیلم و تئاترِ “وَناگهان” با همکارىِ تماشاخانه‌ى “مهرگان” نخستین دوره‌ى رپرتوارِ تخصصى براى تک بازیگرِ زن را (نمایشِ مونولوگِ زنانه) برگزار مى‌کند.

تئاتر فستیوال

به گزارش تئاتر فستیوال به نقل از روابط عمومىِ گروه وَناگهان ، این رپرتوار بناست در سال ٩٧ با پنج عنوان نمایش، «فقط برای یک شب» روى صحنه رود. این نمایش ها از متونى روى صحنه خواهند رفت که به تازگى نوشته شدند، متن هایى که براى نخستین بار روى صحنه مى‌روند و نویسنده‌ى ایرانى دارند؛ یکى از اهداف اصلىِ این رپرتوار دست یافتن به متون نمایش زبانِ فارسى براى بازیگرانِ زن است. این رپرتوار تلاش می‌کند براى بازیگران زن جوان یا بازیگرانِ حرفه‌اى‌تر شرایط ویژه‌اى را فراهم کند تا بتوانند در یک رقابت در کنار یکدیگر با تماشاگر و داوران و متخصصان توانمندى خود را محک زنند.

رپرتوار وناگهان با نمایش «اتاق آخر» نوشته‌ى امیرحسین ناظرى، به کارگردانى صبا آزادى، شنبه ۵ آبان ٩٧ آغاز شد، بازیگر زنِ این نمایش فاطمه نوروزى است، طراح نور روزبه حسینی، آهنگساز: آراد عسگری، طراح گرافیک: بهداد شیرمحمدی و ساخت تیزر آن را علی ضیاسعیدی به عهده دارد. نسترن خدادوست و امیرحسین علی‌پور، گروه اجرایی نمایش و مهسا ترکمان عکاس هستند؛ این نمایش خود، کاری از گروه فیلم و تئاترِ وناگهان است.

اما چهار نمایشِ دیگرِ این رپرتوار تا پایان سال به شرحِ زیر است:

🔘 صعصعه

نویسنده و کارگردان: بهرنگ بقایی

۹۷/۸/۲۶

🔘 آلبوم عکس خانم اشمیت یا چیزی شبیه این

نویسنده: پژند سلیمانی

کارگردان: سارا داروفروش

۹۷/۱۰/۲۹

🔘 ای کاش زودتر فهمیده بودم آن‌چه در چشمان‌ات می‌گذشت

نویسنده و کارگردان: روزبه حسینی

۹۷/۹/۲۴

🔘خانم ایکس

نویسنده و کارگردان: جواد عاطفه

۹۷/۱۲/۲۵

گفتنی است رؤیا نونهالی، صدرالدّین زاهد، اصغر همّت و حسین کیانی، رپرتوار مونوگهان را داوری خواهند کرد .

لازم به ذکر و بسیار قابل توجه که این رپرتوار به دو صورتِ تک فروش و خرید بلیط حامى از طریق سایت فروش بلیت قابل حمایت و بلیط آن قابل خریداری است و شیوه‌ی تازه‌ای را برای تأمین نیاز اولیه گروه اجرایی پیش گرفته است.

اما اعضای برگزارکننده‌ی اصلی و پوشش‌دهنده‌ی امور اجرای رپرتوار از گروه و ناگهان، بدین شرح هستند: مجری طرح: گروه فیلم و تئاتر «وَ ناگهان»، مدیر اجرایی: نسترن طاها، تبلیغات مجازی: نسترن خدادوست، عکاسان: رسول نورمحمدزاده و محمد گل‌محمدی، طراح لوگو و پوستر رپرتوار: پانته‌آ قاسمی، ساخت تیزر: علی ضیاسعیدی و سرپرست گروه: روزبه حسینی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *