خوانش «عشقی، محرمانه کشته شود» در خانه نمایش مهرگان


نمایش «عشقی، محرمانه کشته شود» نوشته‌ی جواد عاطفه، در «خانه‌ی نمایش مهرگان»، خوانده می‌شود.

به گزارش تئاتر فستیوال ، «عشقی، محرمانه کشته شود» نامِ تازه‌ترین نوشته‌ی جواد عاطفه، نویسنده، مترجم، پژوهشگر و کارگردانِ تئاتر است که با کارگردانی خود او در مجموعه برنامه‌ی «عصری با نمایش»، روزهای پنجشنبه و جمعه، ۸ و ۹ آذر ساعت ۱۵ در «خانه‌ی نمایش مهرگان» خوانده می‌شود.

با نگاهی به نامِ چهار زن، خوانشگرانِ این نمایش‌نامه، خواهیم فهمید، «عشقی، محرمانه کشته شود» نمایشنامه‌ی خاصی‌ست که «عاطفه» ایشان را با نگاهی فراتر از صرفاً توانمندی بازیگری و مناسبت نقش و بازیگر انتخاب کرده است؛ مرضیه وفامهر: فیلمساز و بازیگر، پژند سلیمانی: نویسنده و بازیگر، ساقی عطایی: کارگردان تئاتر و بازیگر، و عاطفه پاکبازنیا: مترجم تئاتر و ادبیات، و بازیگر است؛ چهار خوانشگر با داشته‌هایی فراتر از تنها بازیگری. «عشقی، محرمانه کشته شود» قصه‌ی «میرزاده عشقی»، شاعر، روزنامه‌نگار و فعّالِ عرصه‌ی سیاستِ دورانِ طفولیتِ مشروطه، در روز ترورِ اوست. این چهار زن/بازیگر، لحظه‌ی مرگ عشقی و پیش و پسِ آن را روایت می‌کنند. زندگی، زمانه و زیست «میرزاده عشقی» از صحبت‌های این چهار زن در بازپرسی شهربانی روایت و رخ‌نمایی می‌شود.

گفتنی‌ست، مجری طرح این نمایش‌نامه‌خوانی گروه فیلم و تئاتر «وَ ناگهان»، و طراح نور آن روزبه حسینی است.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: دستیاران صحنه: پری‌ناز بابایی، نسترن طاها؛ تبلیغات مجازی: نسترن خدادوست؛

عکاس: نیلوفر رازمند، محمد گل‌محمدی؛ ساخت ویدئوکلیپ: علی‌ضیا سعیدی و طراح پوستر: سپهر علیمردانی.

«عشقی، محرمانه کشته شود» نوشته‌ و با کارگردانی جواد عاطفه، که پیش‌تر نمایش‌هایی چون «خانم ایکس» و «دده خانم» را از او بر صحنه‌ی تئاتر دیده‌ایم، در مجموعه برنامه‌ی «عصری با نمایش»، تنها دو روز (پنجشنبه و جمعه، ۸ و ۹ آذر) ساعت ۱۵ در «خانه‌ی نمایش مهرگان»، توسط مرضیه وفامهر، پژند سلیمانی، ساقی عطایی و عاطفه پاکبازنیا خوانده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *